90. rojstni dan župnika dr. VINKA                  KRALJIČ

Da bi sonce vedno Vam sijalo

Tudi ko Vam bo težko

Srce Vam bo šepetalo

saj z Marijo bo lahko

V Črešnjicah smo praznovali

V januarju smo v črešnjiški fari praznovali prav poseben dan. Naš g. župnik, dr. Vinko Kraljič, je praznoval visok življenjski jubilej – 90 let.

Črešnjičani smo ponosni, da imamo tako klenega župnika, ki je v teh letih še vedno vsak dan med nami. Saj leta res niso pomembna, šteje le to, kar je v srcu. Srce našega g. župnika pa je še vedno mlado in polno delovne vneme, stopati k oltarju in  oznanjati božjo besedo.

Črešnjičani smo mu ob tem njegovem jubileju iskreno čestitali. Našim čestitkam se je pridružil tudi župan Občine Vojnik g. Branko Petre. Praznovanje so popestrili tudi pevci Moškega pevskega zbora Anton Bezenšek iz Frankolovega, ki so peli mašo in jo popestrili še s kratkim koncertom.

Po maši je sledilo kratko druženje s klobasicami, kozarčkom kuhančka in pecivom. Naš g. župnik pa je kmalu odbrzel na Svetino, kjer še vedno vodi drugo faro.

Vse najboljše, spoštovani gospod župnik, naj vas zdravje in delovna vnema spremljata tudi v novo desetletje.

Tekst: Minka Čretnik

Foto: Sonja Jakop