13. maja 2017 smo v Fatimski cerkvici v Grušovcu praznovali 100 letnico prvega Marijinega prikazovanja pastirčkom v Fatimi na Portugalskem. Slovesna sveta maša se je začela v kapeli ob 19.00 uri. Radi lepega sončnega vremena se je zbralo precej vernikov, tako da je bila kapelica kar lepo polna. Celo nekaj naših rojakov iz Ljubljane se je napotilo na dolgo pot, da počastijo Fatimsko Marijo v Grušovcu.

Ob prisotnoti več kot 40 vernikov in romarjev sta maševala črešnjiški župnik dr. Vinko Kraljič in frankolski župnik pater Branko Cestnik. Dobra akustika kapele je še polepšala množično petje Marijinih pesmi zbranih vernikov.

Po maši je sledil ob kapeli še mali privatni klepet med verniki in z župnikom in počasi so posedali verniki v svoje avtomobilčke, ter se peljali vsak na svoj dom.

Slike Aleš M.

Po 13. maju 2017 bo na spomin 100 letnice prvega Marijinega prikazovanja pastirčkom v Fatimi na Portugalskem kip Marije Fatimske potoval po župnijah-po vaseh-po družinah cele Vojniške občine.