Slavje Marije Snežne 6.8.2022 na Svetini

V soboto 06.08.2022 ob 19.30 uri je bilo veliko cerkveno slavje Marije Snežne na Svetini, ki ga je organiziral domači 88 letni (kot sam pravi 44x2) župnik gosp. dr. Vinko Kraljič, ki je bil vidno presenečen ob tako veliki množici romarjev. Svečano sv. mašo je imel poznani župnik v Sloveniji, kot tudi v medijih, pridigar gosp. Martin Golob iz Grosuplja. Njegova čudovita pridiga je odprla številna srca vernikov in romarjev. Slavje je bilo ob lepem vremenu pred cerkvijo na prostem. Mirno je pihal lahek veter in vsem vernikom in romarjem skrbel za prijetno vzdušje. Pridiga, in slavje bosta vsem ostala  še mnogo časa v spominu in jih spremljala  na njihovi poti skozi življenje. Bogoslužje je spremljala Svetinska godba na pihala. Po bogoslužju je še sledila že v mraku svečana procesija s kipom Marije Snežne ob spremstvu več sto vernikov s svečami.