ZA MOČNIKOVO JUHO RABIMO (za več oseb)

Juhe 2 l iz svežega ali suhega mesa

čebula. česen, peteršilj, sol.

Priprava juhe

Meso operemo, damo v posodo, prilijemo 2 litra vode in damo kuhat. Če je meso dobro presoljeno ga prevremo, odlijemo tekočino in nalijemo svežo vodo. Dodamo, čebulo in česen. Kuhamo toliko časa, da se meso zmehča. Meso odstranimo in juho precedimo. Kuhani juhi posnamemo odvečno maščobo.

ZA MOČNIKOVO JUHO RABIMO (za več oseb)

Juhe 2 l iz svežega ali suhega mesa

čebula. česen, peteršilj, sol.

Priprava juhe

Močnik

15 dkg moke

in debelo jajce

Močnik: Moko presejemo v skledo, napravimo jamico, vanjo ubijemo jajce. Z vilico mešamo in pri tem stresamo tudi skledo. Napravijo se močnati svaljki, ki jih nato med dlanmi rahlo razdrobimo.

V polovico čiste slane vrele juhe, med stalnim mešanjem zakuhamo močnik. Počasi naj vre 8-10 minut, nakar prilijemo še ostalo juho in dodamo še sesekljan peteršilj.