"Ferdinandelni"

(za 18 koščkov)

Za testo rabimo:

300 g moke (pirhe tip 630)

2/3 kocke kvasa

1 jedilna žlica sladkorja

100 ml mlačnega mleka

2 jajci

1 ščepica soli

Za nadev rabimo:

125 g surovega masla

60 g sladkorja

Za preliv rabimo:

150 ml mleka

60 g sladkorja

2 paketka vanilijevega sladkorja

Poleg tega še rabimo:

moko za delovni pult

surovo maslo za model

3 paketiče vanilijevega sladkorja

Priprava:

Vsipaj v posodo moko in napravi na sredo majhno vdolbinico v katero nadrobiš kvas, 1 žlico sladkorja, mleko in moko in premešaj. Pokrito pusti vshajati 15 minut na toplem mestu.

Z ostalim sladkorjem, jajčki in soljo pregneti glatko testo, da se napravijo mehurčki in testo odstopi od stene posodice. To testo pusti pokrito vshajati 30 minut na toplem mestu.

Surovo maslo s sladkorjem stepaj v penečo maso. Pregneti testo na moknatem delovnem pultu in zvaljaj maso v velikosti 40 x 50 cm in premaži testo s to mešanico (s surovim maslom in sladkorjem), zvijaj iz daljšega konca in nareži na 18 enake komade. Vstavi te komade z odrezanim koncem navzgor v že premazani model (20x30 cm) in pusti vshajati pokrito še enkrat 30 minut na toplem mestu.

Vstavi model v sredino že pregrete pečice in peči 35- 40 minut.

Električna pečica 180 °C

Pečica z vročim zrakom 160 °C

Mleko, sladkor in vanilijev sladkor prekuhaj in po 25-30 minutah pečenja teh Ferdinandeljev jih s to tekočino premaži in jih naprej peči 10 minut. Po pečenju jih še tople potrosi z vanilijevim sladkorjem.