STOLPNIK NA KONJIŠKI GORI

Po dveh urah strme pešpoti od črešnjiške cerkve proti vrhu Konjiške gore, se nam že od daleč nasmeji in pozdravi na majhni ravninici železni stolp, imenovan STOLPNIK.

Viina stolpnika, ki so ga dali zgraditi Konjiki planinci,  je 25 m, na 1012 m nadmorske viine Konjike gore in je bil zgrajen 1997 leta, za praznovanje 70 let njihovega obstoja. A e leta 1995 je bil ob dnevu samostojnosti, 26. decembra, organiziran prvi zimski pohod na Stolpnik. Radi velikega turistinga zanimanja, pa Stolpnik izgublja planinski ar in se vedno bolj irijo turistine ponudbe, zato je upravo in vzdrevanje prevzel Uniorski turizem.

Na vrhu Stolpnika se nam odpre lep razgled na Pohorje, Paški Kozjak in Boč. Ob boljši vidljivosti pa lahko iz Stolpnika vidimo večji del Slovenije s Triglavom v ozadju.

NA TEM SPREHODU SE ZAMISLI!

Dviguje tam k nebu se gora zelena,

na svetu ni lepša mi gora nobena.

Od vrha jo bukovi gaji krasijo,

pod vznožjem pa jabolka, hruške zorijo.

V pristojnih bregovih od južne strani,

pa trta nam žlahtnega grozdja rodi.

Jože Jager " Naša gora"