LASTNIKI MOBITELOV POZOR !

Če ti ukradejo mobitel ga je skoraj nemogoče dobiti nazaj, ker ga nepridipravi hitro prodajo. Novi "lastniki" zamenjajo čip saj jim je vseeno ali je mobitel ukraden, niti kdo ga je koristil do takrat.

Ta ugotovitev je lahko zelo neprijetna.
Obstaja zelo interesantna zamisel, ki jo je dobro vedeti!
Nepridiprave, ki so ti ukradli mobitel lahko dobro "pretentaš" !
En način je ....
Vsi mobiteli - GSM, ki imajo čip imajo kodo, ki se imenuje "IMEI" in je vodena v edinstvenem registru. Ta koda se ne ponavlja na nobenem drugem mobitelu, na celem svetu. Samo lastniki mobitela lahko pridejo do te kode.

Da bi izvedeli kodo IMEI, vpišite:    *#06#

Nič več!  **NE PRITISKAJ "KLIČEM" !!!!
Na ekranu se takoj pojavi koda  IMEI. Prepiši številko in jo shrani na sigurnem mestu,
Ne v beležkah, ne na svojem mobitelu!

Če ti ukradejo mobitel, takoj pokliči svojega operaterja in mu sporoči to kodo, ter zahtevaj, da blokirajo ta aparat. Tako je mobitel takoj popolnoma blokiran in nepridiprav ga ne bo mogel koristiti, če tudi bo zamenjal SIM kartico.

Najverjetneje ne boš dobil vrnjen svoj mobitel ampak boš lahko siguren, da ga tisti, ki ti ga je ukradel tudi nikoli ne bo mogel uporabljati.

Če bi vsi lastniki mobitelov to vedeli, bi se kraje mobitelov zmanjšale, ker nepridipravi od teh kraj ne bi imeli koristi.
Torej, takoj si zabeleži IMEI kodo od svojega mobitela in jo shrani na sigurnem mestu!

To svarilo in priporočilo sem dobil preko e-maila od mojih prijateljev

P.S

Kot sem od programerja zvedel, to ni 100% profesonalna rešitev, saj to številko profesionalci lahko s posebnim programom preobidejo.