HILDEGARDINA MEŠANICA ZA SRCE

Srčni bolniki, tisti s povišanim krvnim tlakom, ali preveč holesterola v krvi, bi morali uživati domače zdravilo, ki je staro že okrog 800 let in ga je priporočala sveta Hildegarda. Recepturo je prevzela Marija Treben.

Potrebujete deset vejic svežega peteršilja brez korenine, liter domačega belega ali rdečega vina, dve žlici vinskega kisa in 300 g medu.

Priprava:

Peteršilj namočimo v vino in dodamo kis, potem pa na majhnem ognju kuhamo okrog deset minut. Pri tem je treba paziti, ker se mešanica peni. Na koncu dodamo med. Lahko še štiri minute kuhamo, ni pa nujno, ker med s kuhanjem zgubi nekatere svoje dobre lastnosti. Tekočino prilijemo v steklenice, ki smo jih prej dobro očistili in jih po polnjenju dobro zamašimo.

Uporaba:

Vsak dan vzemimo eno jedilno žlico tega zdravila, dokler se stanje ne izboljša. Zdravilo priporočajo tudi pri motnjah srčnega ritma, migotanju in podobnih težavah.

Če ima bolnik stalne težave, lahko zdravilo jemlje dlje časa!

(Povzeto iz stare zdravstvene knjige, za uspeh ni jamstva,

recepta nisem preizkusil)