Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

ERNEJČEVA KAPELA

Marija na poti“

 

Ta Ernejčeva kapela je lep božji spomenik v Podgorju, postavljen na bregu Črešnjiške župnije v zahvalo in čast Mariji za srečen izid težkega poroda. Ernejčevi potomci so letos poleti kapeli temeljito prenovili temelje, kot tudi celo kapelo in spretna ženska roka jo je še mojstrsko prepleskala z lepimi decentnimi barvami.  Stena za Marijinim kipom, ki ga je podaril Črešnjiški duhovnik dr. Vinko Kraljič je  modre barve. Zakaj modra? Modra je Marijina barva. Njeno posebno ime „Marija na poti“, pa opozarja mimoidoče in voznike naj jo pozdravijo z „Zdrava Marija“ ali „Ave Marija“ in ji izrečejo kakšno prošnjo in Marija jih bo uslišala in prosila za nje pri Bogu.

    V četrtek 6. novembra 2014 ob 16.30 uri, torej pred sveto mašo, ki je bila za rajnega "Ernejca" Franca Štante, prvotnega graditelja te kapele, se je pred Ernejčevo kapelo v Podgorju zbralo nekaj njegovih sorodnikov in duhovnik dr.Vinko Kraljič je v začetnem mraku in lahkem pršenju dežja svečano blagoslovil Marijin kip in kapelo. Po kratkem duhovnikovem nagovoru in zahvali za tako lepo speljano delo, se je skupina sorodnikov napotila v župnijsko cerkev, kjer je bila sveta maša za rajnega Franca Štante in vse Ernejčeve.

Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante