Razna dela pri cerkvi in v župniji, ki jih opravljamo ali imamo v načrtu v letu 2014

NOVE KLOPI V CERKVI:

Končno smo dobili še nove, lepe klopi zadaj na moški strani 4 klopi in v levi stranski Dominikovi, ali ženski kapeli še 3 klopi. Klopi so zelo lepe, estetsko dovršene in močne- enake klopem v glavni ladji.Klopi je napravilo :

MIZARSTVO DUŠAN KROFLIČ iz

Podgorja pod Čerinom.

Sedaj je v notranjosti cerkve takorekoč vse narejeno, kar je bilo potrebno. Naslednje večje delo na cerkvi je zunanjost:

beljenje obeh kapel in prezbiterija. Kdaj bomo to začeli še ne vem. Ko bo cerkev končana, pride na vrsto župnišče!

Torej dela nam nebo zmanjkalo.

NOTRANJOST CERKVE

(mali resime')

Kar se tiče notranjosti naše cerkve, smo v glavnem mnogo naredili: zakristija je v redu, nova vrata, nova okna, nova razsvetljava, novo ozvočenje, cerkev je lepo zbeljena, ko dobimo še nove klopi, ki bodo podobne klopem v glavni ladji in to na moški strani zadaj in v levi stranski kapeli,- potem smo, kar se tiče materijalnega dela pri cerkvi tako rekoč ....., no ja začasno brezposelni.

Vendar je še eno pastoralno delo, ki je važnejše, kot vsa dela. ki smo jih v notranjosti cerkve opravili: napolniti klopi z verniki, s Črešnjičani! To delo je najtežje.

Z materjalom je lahko delati: materjal se da oblikovati, materjal nas uboga, je poslušen, služi nam in Bogu in s svojo eksistenco olepša Božjo hišo. Mi ljudje pa imamo svojo, včasih tudi trmasto voljo, smo gluhi za Božji klic, se ne ravnamo po Božjem Duhu, se ravnamo po našem duhu in naši takozvani "modrosti", ki nas lahko zvabi na nevarna, napačna pota, proč od Boga, v temo! In to je smrtno nevarno za večno življenje. Jezus pa pravi: "Nočem smrti grešnika, ampak, da se spokori in živi, da bo tudi on tam, kjer sem jaz."

BELJENJE CERKVE

je končano. Upam, da vsi vidite, da je sedaj naša cerkev zelo

lepa. Vsem, ki ste z delom, z denarjem, ali bilo kako prispevali najlepša hvala

in Bog povrni!

KLOPI

V moški in ženski kapeli nam manjka nekaj klopi, zato sem že dal nalog za delo mizarju.

Kot sem že dejal v prejšnem župnijskem pismu, da bo v Črešnjicah, kot tudi v drugih župnijah: VSAKO PRVO NEDELJO V MESECU, NABIRKA ZA CERKVENE POTREBE!

NAJ ŠE ENKRAT PONOVIM ŽELJO, DA NAJ PRI NABIRKI NE TOLKO CVENKETAJO KOVANCI, AMPAK BOLJ ŠUMIJO BANKOVCI!

Pregovor pravi: "Kdor rad in hitro da, dvakrat da"!

Še enkrat. Ne darujete meni ali cerkvi, ampak Bogu in Bog vam naj povrne!

Vaš duhovnik

BELJENJE CERKVE

Na cvetno nedeljo bo cerkev zasijala v novi, lepi, beli obleki. Pobelili smo samo bele stene, barvnih ornamentov in fresk se nismo dotaknili, ker je to umetniško delo in še ni potrebno restavracije.

(To bomo napravili čez 50 let)

Zaprosili smo tudi vojniškega župana Beno Podergajsa za denarno pomoč, in upamo da se pozitivno odzove naši denarni prošnji.....

OGLASNA DESKA

Bilo je samo nekaj desk, na katere je bilo mogoče pritrditi kake oglase, ki so bili izpostavljeni soncu in dežju.

Stojalo smo prepleskali mi, moj sorodnik mizar Janez je pa napravil novo omarico in tako so sedaj v njej različni oglasi in plakati, kot tudi Župnijsko pismo, lepo na suhem.

Lepa zahvala mizarju Janezu!

OMARICA OB VHODU

v cerkev, kjer shranjujemo različne kartice in revije je tudi delo mizarja Janeza

Lepa zahvala mizarju Janezu!

KLOPI

1. Na moški strani je nekaj "klopotajočih klopi", ki bi jih morali zamenjati.

2. V ženski kapeli je nekaj klopi brez klečalnikov, ki bi jih morali na novo nabaviti.

OZVOČENJE

Novo ozvočenje je potrebno, da se bodo slišala oznanila in Božja beseda jasno in razločno po celi cerkvi.

BELJENJE

Imamo namen prebeliti prezbiterij (Prezbiterij je prostor spredaj, kjer so oltarji). Najbolje bi bilo prebeliti vso notranjost cerkve, seveda kar je belega.

KUŠARJEV DAN

V spomin na našega rajnega črešnjiškega duhovnika, ki je mnogo storil za Črešnjice, črešnjiško cerkev in župnijo, bi uvedli vsakoletni Kušarjev dan. Skupna maša, kulturni program s pevskimi zbori, čitanje iz zanimive Kušarjeve kronike itd.

DOPRSNI KUŠARJEV KIP

Mislim, da si je tudi naš duhovnik ŠTEFAN KUŠAR, ki je strogo živel po katoliški veri, v javnosti tudi v težkih časih zastopal krščanski nauk in njegove misli, ter dolga leta skrbno opravljal dušnopastirsko delo v naši črešnjiški župniji, zaslužil mali doprsni kip, ki naj bi bil zunaj cerkve. Seveda je tu vprašanje denarja in sostrinjanja naših faranov.

Dragi črešnjiški farani, pa tudi tujci z dobrim srcem, pomagajte nam !