Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

ARHIV ŽE BRANIH SV. MAŠ 2019

 Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 13. avgust 8:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
Sv. PONCIJAN, papež   Za † Terezijo in Jožefa
Sv. HIPOLIT, duhovnik, mučenec   Kraljič
Sv. RADEGUNDA, kraljica    
     
ČETRTEK, 15. avgust 8:30 Za † Kristino Kralj
MARIJINO VNEBOVZETJE   Za starše Kocjan, Rihtar, Lamut 
VELIKI ŠMAREN   in za Jožeta Gunzek iz Vojnika
Sv. IZIDOR BEKANJA, mučenec    
Sv. TARCIZIJ, mučenec    
     
PETEK, 16. avgust 8:00 Za † Poličevo Anico in vse
Sv. ROK, romar, puščavnik   Poličeve
Sv. ŠTEFAN I., ogrski kralj    
Sv. LOVRENC LORICATI, pušč.    
     
SOBOTA, 17. avgust 19:00 Za † Vinka Jelovšek (obletnica),
Sv. EZEBIJ, papež, mučenec   Za Ano in Verico
Sv. HIJACINT POLJSKI, duhovnik    
     
NEDELJA, 18. avgust 8:30 Za † župnika Štefan Kušar
20. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
Sv. HELENA (ALENKA), cesarica    
Sv. LEONARD, opat    
       Bralki beril: Marija Čretnik    
                        Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 6. avgust 8:00 Za † Poličevo Anico in vse
JEZUSOVA SPREMENITEV NA GORI   Poličeve
Sv. OKTAVIJAN, škof    
Sv. JUST IN PASTOR, mučenca    
     
ČETRTEK, 8. avgust 8:00 Za † Jožico Kranjc
Sv. DOMINIK, duhovnik, ust. domini.    
Sv. CIRIAK, diakon in tovariši muč.    
Sv. MARIJA OD KRIŽA, red. ust.    
     
PETEK, 9. avgust 8:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. TEREZIJA OD KRIŽA-    
(EDITH STEIN), mučenka    
Sv. KANDIDA, red. ust.    
Sv. Franc JAEGERSTETTER, kmet, muč.    
     
SOBOTA, 10. avgust 8:00 Po namenu
Sv. LOVRENC, diakon, mučenec    
Sv. ARIGIJ, škof    
Sv. ARHANGEL, redovnik    
     
NEDELJA, 11. avgust 8:30 Za † Evico Kračun
19. NEDELJA MED LETOM   Za vse Blaščakove in
Sv. KLARA (JASNA), red. ust. KLARISK   Bršnjakove
     Bralca beril: Jožica Jošt   Za župljane
                        Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 30. Julij  19:00 Po namenu
Sv. PETER KRIZOLOG, škof   Za župljane
Sv. RUFIN, mučenec    
Sv. MARIJA OD JEZUSA, red. ust.    
     
ČETRTEK, 1. avgust 19:00 Po namenu
Sv. ALFONZ M. LIGVORI, škof    
Sv. ALEŠ, duhovnik, mučenec    
MAKABEJSKI BRATJE, mučenci    
     
PETEK, 2. avgust 19:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. EVZEBIJ IZ VERCELLIJA, škof    
Sv. PETER JULIJAN, duhovnik    
Sv. PETER, papež, mučenec    
PORCIJUNKOLA    
     
NEDELJA, 4. avgust 8:30 Za † Mileno Gračner in za
18. NEDELJA MED LETOM   Evico Kračun
Sv. JANEZ MARIJA VIANNEY, arški žpk.   Za župljane
Sv. CECILIJA IN AMATA, red.    
        Bralki beril: Marija Čretnik    
                         Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 23. julij 19:00 V FATIMSKI CERKVICI
Sv. BRIGITA ŠVEDSKA, redovnica   Za † Jožico Kranjc
Sv. JANEZ KASIJAN, menih    
     
ČETRTEK, 25. julij 19:00 Za † Poličevo Anico in
Sv. JAKOB STAREJŠI, apostol   vse Divjakove
    Po namenu
     
PETEK, 26. julij 19:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. JOAHIM IN ANA, starša    Po namenu
DEVICE MARIJE    
Sv. EMANUEL MARTIN SIERRA, mučenec    
     
SOBOTA, 27. julij 19:00 NEDELJSKA Maša
Sv. GORAZD KLIMENT in drugi učenci   Za † Roziko in Ivana
CIRILA IN METODA   Pšeničnik
Sv. PANTALEON, zdravnik, mučenec    
     
NEDELJA, 28. julij 8:30 Za † župnika Antona 
17. NEDELJA MED LETOM   Vrisk
Sv. VIKTOR (ZMAGO), papež   Za † Frančiško in Alojza
Sv. NAZARIJ IN CELZ, mučenca   Petelinšek
    Bralca beril: Jožica Jošt    
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 16. julij 19:00 za † Ivano Pristovnik
KARAMELSKA MATI BOŽJA   Po namenu
Sv. MARIJA MAGDALENA POSTEL,    
redovn. ustanoviteljica    
Sv. ELVIRA, opatinja    
     
ČETRTEK, 18. julij 19:00 Za † Poličevo Anico in
Sv. ELIJ IZ KOŠTABONE, diakon, muč.   vse Divjakove
Sv. ARNOLD, škof    
Sv. SIMON IZ LIPNICE, duhovnik    
     
PETEK, 19. julij 19:00 Za † Jožico Kranjc
Sv. ARSENIJ VELIKI, puščavnik    
Sv. SIMAH, papež    
Sv. MAKRINA MLAJŠA    
     
SOBOTA, 20. julij 19:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. APOLINARIJ, škof, mučenec   Po namenu
Sv. MARJETA ANTIOHINSKA, muč.    
Sv. ELIJA, prerok    
     
NEDELJA, 21. julij 8:30 Za † Kristino Kralj
16. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
KRIŠTOFOVA NEDELJA    
Sv. LOVRENC IZ BRINDISIJA, duhovnik   AKCIJA MIVA!
Sv. DANIJEL, prerok   Po maši blagoslov vozil
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik   DAR ZA MIVA- VOZILA
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 9. julij 19:00 V FATIMSKI CERKVICI
Sv. AVGUŠTIN ZHAO RONG IN   Po namenu
DRUGI KITAJSKI MUČENCI    
Sv. VERONIKA GIULIANI, opatinja    
Sv. PAVLINA WISETEINER, red. ust.    
     
ČETRTEK, 11. julij 19:00 Za † Kristino Kralj
Sv. BENEDIKT, opat    
Sv. OLGA KIJEVSKA, kneginja    
Sv. PIJ I., papež    
     
PETEK, 12. julij 19:00 Za † župnika Antona Vrisk
Sv. MOHOR, škof in FORTUNAT   Po namenu
mučenca    
Sv. JANEZ GUALBERT, red. ust.    
Sv. LEON, opat    
     
SOBOTA, 13. julij 19:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. HENRIK (HINKO), cesar   Za † Roziko in Ivana 
Sv. KLELIJA BARBIERI, red. ust.   Pšeničnik
Sv. KAREL MANUEL RODRIGUES   Za † Angelo in Karla  in
    za Marijo Podgoršek -
    Turk
     
NEDELJA 14. julij 8:30 Za † Jožeta Plešnik,
AREHOVA NEDELJA   obletnica in za vse
15. NEDELJA MED LETOM   pokojne Sodinove
Sv. KAMIL DE LELLIS, red. ust.   Za župljane
Sv. FRANČIŠEK SOLAN, redovnik    
       Bralca beril: Jožica Jošt    
                          Peter Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 2. julij 19:00 Za † Poličevo Anico in vse
PTUJSKOGORSKA MATI BOŽJA   Divjakove
Sv. JANEZ FRANČIŠEK REGIS, duh.   Za † Cirila in vse pokojne
    družine Oprčkal
     
ČETRTEK, 4. julij 19:00 Za † Jožico Kranjc
Sv. ELIZABETA PORTUGALSKA, kralj.    
Sv. PETER JURIJ FRASSATI    
     
PETEK, 5. julij 19:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. CIRIL IN METOD, slovan. apostola   Po namenu
Sv. ATANAZIJ ATOŠKI, menih    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 6. julij 16:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARIJA GORETTI, dev. mučenka   Za † Marijo in Franca
    Kline
     
NEDELJA, 7. julij 8:30 Za † Cirilo in Friderika
14. NEDELJA MED LETOM   Podgoršek
NEDELJA SLOVENCEV PO SVETU   Za župljane
Sv. VIVIBALD, škof    
bl. slov. ANTON VOVK, škof    
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum  Ura Sv. maša
     
TOREK, 25. junij 19:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
    Za duhovne poklice
    Po namenu
     
ČETRTEK, 27. junij 19:00 Za verne duše
    Po namenu
     
PETEK, 28. junij 19:00 Po namenu
     
SOBOTA, 29. junij 19:00 Po namenu
     
NEDELJA, 30. junij 8:30 Za † Kristino Kralj
  Bralca beril:Jožica Jošt   Za župljane
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura SV. maša
     
SOBOTA, 15. junij 14.30 POROKA S SV: MAŠO
    Patricija Zazijal, Brdce
    Črešnjice in
    Matej Furman, Slov. Konjice
     
NEDELJA 16. junijj 8:00 SLOVESNA Sv. MAŠA
    Po maši procesija z NAJSVETEJŠIM
    s tremi oltarji
     
Bralca beril: Jožica Jošt   Za † Kristino Kralj
                  Peter Pristovnik   Za župljane
     
TOREK, 18. junij 19:00 Za † Ivano Pristovnik
    Po namenu
     
ČETRTEK, 20. junij 19:00 Za † Marijo in Franca šelih
    iz Plat
     
PETEK, 21. junij 19:00 Za † Ivano Pristovnik
    Po namenu
     
SOBOTA, 22. junij 19:00 NEDELJSKA MAŠA
    Za † Roziko in Ivana Pšeničnik
     
NEDELJA, 23. junij 8:00 Za † župnika Antona Vrisk
    Za župljane
Bralki beril:Marija Čretnik    
                Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 4. junij 18:00 Za † Jožefo Grilec
Sv. PETER VERONSKI, redovnik, mučenec   Po namenu
Sv. KVIRIN IZ SISKA, škof, mučenec    
Sv. FRANČIŠEK CARACCIOLO, red. usta.    
     
ČETRTEK, 6. junij 18:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. NORBERT, škof, red. ustanovitelj   Po namenu
Sv. GILBERT, opat    
Sv. BERTRAND OGLEJSKI, škof    
     
PETEK, 7. junij 18:00 Za starše Jožefa in 
Sv. ROBERT NEWMINSTRSKI   Terezijo Kraljič in za
PRVI MUČENCI TRŽAŠKE CERKVE   sinova Joškota in Slavkota
Sv. MARIJA TEREZIJA de SOUBIRAN,    
redovna ustanoviteljica    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 8. junij 18:00 NEDELJSKA MAŠA
SV. MEDARD, škof   Za † Roziko in Ivana
Sv. VILJEM ANGLEŠKI, škof   Pšeničnik
     
NEDELJA, 9. junij 8:30 Za † Kristino Kralj
B I N K O Š T I   Za župljane
Sv. PRIMOŽ IN FELICIJAN, mučenca   Zaključek veroučnega leta
Sv. EFREM SIRSKI, diakon, cerkv. učitelj    
  Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 28. maj 18:00 PRI FATIMSKI KAPELI
Sv. GERMAN PARIŠKI, škof   Za † Marico in Cirila
Sv. JUST ŠPANSKI, škof   Oprčkal
Sv. MARGARETA POLE, mučenka    
     
ČETRTEK, 30. maj 17:00 Za † Ivano Pristovnik
GOSPODOV VNEBOHOD   Po namenu
Sv. KANCIJAN IN DRUGI    
OGLEJSKI MUČENCI    
     
PETEK, 31. maj 18:00 Za † župnika Antona Vrisk
OBISKANJE DEVICE MARIJE   Po namenu
Sv. VITAL, menih    
PETROVŠKA MATI BOŽJA    
     
SOBOTA, 1. junij 18:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JUSTIN, mučenec   Za † Roziko in Ivana
Sv. JANEZ KRSTNIK SCALABRINI,   Pšeničnik
škof, red. ustanovitelj    
Sv. ROMAN, škof    
     
NEDELJA, 2. junij 8:30 Za † Kristino Kralj
7. VELIKONOČNA NEDELJA   Za župljane
Sv. MARCELIN IN PETER, mučenca    
Sv. ERAZEM, škof    
     Bralca beril: Jožica Jošt    
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 21. maj 18:00 Za † Jožefo Grilec
Sv. KRIŠTOF MAGELLANES, duhovnik   Po namenu
in dugi mehiški mučenci    
Sv. TIMOTEJ, diakon, mučenec    
Sv. TEOBALD, škof    
     
ČETRTEK, 23. maj ------ Ni maše
Sv. SERVUL (SOCERB), tržaški muč.   Starejši (tudi iz Črešnjic)
Sv. EVTIHIJ, opat   povabljeni na Frankolovo
    ob 17:30 uri
    Glej novice- vabila!
PETEK, 24. maj 18:00 V BRDCAH
MARIJA POMOČNICA KRISTJANOV   Spomin Slomšekove
MARIJA POMAGAJ   matere Marije Zorko
Sv. VINCENCLERINSKI, redovnik   V čast bl. Antonu 
    Slomšeku
    Za duhovne poklice
     
SOBOTA, 25. maj ----- NI MAŠE
     
NEDELJA, 26. maj 8:30 Za † Marijo Kolar, za
6. VELIKONOČNA NEDELJA   Rudolfa, Franca, Silvo in
Sv. GODON; opat   Frančiško Dobnik
   Bralki beril:Marija Čretnik 16:00 ŠMARNICE PRI TREH
                   Brigita Pristovnik   KRIŽIH NA KAMNI 
    GORI
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 13. maj 18:00 V FATIMSKI KAPELI
FATIMSKA MATI BOŽJA  

(parkirni prostor)

Sv. MARIJA DOMINIKA redovnica   Po namenu
Sv. SERVACIJ, mučenec   Za duhovne poklice
     
TOREK, 14. maj 18:00 Za † Wernerja Gottwalz, za
Sv. BONIFACIJ, mučenec   Charlote Wolf, za Margarete in
Sv. JUSTINA, mučenka   Marianne Schwara
Sv. HALVARD, mučenec    
     
ČETRTEK, 16. maj 18:00 Za † Kristino Kralj
Sv. JANEZ NEPOMUK, duhovnik, muč.    
Sv. ANDREJ BOBOLA, jezuit, mučenec    
     
PETEK, 17. maj 18:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. JOŠT, puščavnik   Po namenu
Sv. PASKAL BAJLON, redovnik    
     
SOBOTA, 18. maj 18:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JANEZ I., pež, mučenec   Za † Roziko in Ivana
Sv. FELIKS SPLITSKI, mučenec   Pšeničnik
     
NEDELJA, 19. maj 8:30 Za † Stanislavo in Antona
5.VELIKONOČNA NEDELJA   Pristovnik
Sv. KRISPIN, redovnik   Za župljane
  Bralca beril: Jožica Jošt    
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 7. maj 18:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. GIZELA, opatinja    
Sv. FLAVIJA DOMITILA, mučenka    
Sv. AVGUŠTIN ROSCELLI, duhovnik    
     
ČETRTEK, 9. maj 17:00 Za † Kristino Kralj
Sv. IZAIJA, prerok    
Sv. MARIJA TEREZIJA JEZUSOVA, red. ust.    
Sv. BEAT ŠVICARSKI, puščavnik    
     
PETEK, 10. maj ------ Ni maše!
     
SOBOTA, 11. maj 17:00 MAŠA S POROKO: 
Sv. MAMERT, škof   MATEJA RIBIČ
Sv. IGNACIJ, redovnik   ANDREJ FLIS
Sv. ODO CLUNYJSKI, opat    
     
NEDELJA 12. maj 8:30 Za † Apolonijo in 
4. VELIKONOČNA NEDELJA   Franca Druks
NEDELJA DOBREGA PASTIRJA   Za župljane
Sv. NEREJ IN AHILEJ, mučenca    
Sv. PANKRACIJ, mučenec    
SKLEP TEDNA ZA DUH. POKLICE    
     Btalki beril: Marija Čretnik    
                      Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 30. april 18:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. JOŽEF COTTOLENGO, redovnik    
Sv. PAVLINA MALLINCRODT, red. ust.    
     
ČETRTEK, 2. maj 18:00 Za † Heinricha in Lisalotto
Sv. ATANAZIJ, škof   Rosenkranz
Sv. BORIS MIHAEL, kralj    
     
PETEK, 3. maj 18:00 Za † Jožefo Grilec, 
Sv. FILIP IN JAKOB, apostola   Za starše Jakob in za 2
Sv. TEODOZIJ KIJEVSKI, menih   sestri in za 2 brata Jakob
Sv. MARIJA PARIS, red. ust.    
     
SOBOTA, 4. maj 18:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. FLORIJAN (CVETO), mučenec   Za † Roziko in Ivana
Sv. LADISLAV POLJSKI, redovnik   Pšeničnik
     
NEDELJA, 5. maj 8:30 Za † Zorislava Beškovnik
3. VELIKONOČNA NEDELJA   Za starše Macuh, za brate
Sv. GOTARD, menih, škof   in sestre
Sv. ANGEL, redovnik, mučenec    
ZAČETEK TEDNA MOLITVE ZA    
DUHOVNE POKLICE    
  Bralca beril: Jožica Jošt    
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 22. april 8:30 Za † Ano, Verico in Vinkota
VELIKONOČNI PONEDELJEK v   Jelovšek in za Ivana
velikonočni osmini   in Roziko Pšeničnik
Sv. HUGO, škof        Za † Jožeta Gunzek in
Sv. LEONID. mučenec   za vse Gunzekove
    Bralec beril: Peter Pristovnik 16:00 V FATIMSKI KAPELI
    Za vse rajne Zgornje
    Pavšerjeve
     
TOREK, 23. april 18:00 Za † Georgino Stegmueller in
VELIKONOČNA OSMINA   za Herbert Stephana
Sv. JURIJ, mučenec   Za † Ivano Pristovnik
Sv. VOJTEH, škof, mučenec    
     
ČETRTEK, 25. april 18:00 Za † Kristino Kralj
VELIKONOČNA OSMINA    
Sv. MARKO, evangelist    
Sv. ERMINIJ, opat, škof    
     
PETEK, 26.april 18:00 Za † Jožefo Grilec
VELIKONOČNA OSMINA   Za verne duše v vicah
Sv. MARIJA DOBREGA SVETA    
Sv. ŠTEFAN PERMSKI, opat, škof    
     
SOBOTA, 27, april 16:00 Sv. MAŠA S POROKO:
VELIKONOČNA OSMINA   PATRICIJA KUNŠTEK
Sv. CITA   MIHAEL OJSTERŠEK
Sv. HOZANA KOTORSKA    
     
NEDELJA, 28. april 10:30 Za † Franca Pušnik
2. VELIKONOČNA NEDELJA   Za † Frančiško in Karla
BELA NEDELJA   Zazijal in sestriča Božota
NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA    
Sv. PETER CHANEL, mučenec    
      Bralki beril: Marija Čretnik    
                      Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 16. april 17:00 Za † Lojzko Gorjan
Sv. BERNARDKA LURŠKA, dev.    
Sv. BENEDIKT JOŽEF LABRE, spokornik    
Sv. MAGNUS, grof    
     
VELIKONOČNO TRIDNEVJE    
     
ČETRTEK, 18. april 17:00 ZADNJA VEČERJA
VELIKI ČETRTEK   Za † Roziko in Ivana
Sv. EVZEBIJ, škof   Pšeničnik
Sv. SABINA PETRILLI, red. ustan.    
    Bralki beril: Marija Čretnik   Po maši prenos Najsve-
                     Brigita Pristovnik   tejšega k božjemu grobu 
    in češčenje.
    Prosim, da še nekoliko 
    ostanete in pomolite
     
VELIKI PETEK, 19. april 17:00 BOGOSLUŽJE V ČAST
VELIKI PETEK GOSPODOVEGA trplenja   GOSPODOVEMU
Sv. LEON IX., papež   TRPLJENJU
Sv. MARCELCALLO, mučenec   berilo, pasijon, velike
      Bralca beril: Jožica Jošt   prošnje, odkrivanje križa,
                        Peter Pristovnik   obhajilo, prenos
    Najsvetejšega v božji 
    grob
     
SOBOTA, 20. april 7:30 BLAGOSLOV OGNJA
VELIKA SOBOTA GOSPODOVEGA   Pred zakristijo molitve
VSTAJENJA   BLAGOSLOV JEDI
   Bralki beril: Marija Čretnik 9:30 BOROVJE
                    Brigita Pristovnik 10:15 ČREŠNJICE -cerkev
  11:00 V FATIMSKI KAPELI-
JEZUS POČIVA V GROBU   v Grušovcu
  17:00 VELIKONOČNA VIGILIJA
    Sv. maša 
    Za † Frančiško in Alojza
    Slemenšek
    Za † Cirilo in Friderika
    Podgoršek
    Za † Alojza in Jožeta
    Mernik
NEDELJA, 21. april 7:00 POCESIJA OKOLI CERKVE
VELIKONOČNA NEDELJA GOSPODOVEGA   Sv. MAŠA
VSTAJENJA   Za † Nežo in Pavla
Bralca beril: Jožica Jošt   Slemenšek
                  Peter Pristovnik   Za † Terezijo in Jožefa
    Kraljič
    Za župljane
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 9. april 17:00 Za † Jožefo Grilec
Sv. MAKSIM ALEKSANDRIJSKI, škof   Za † Lojzko Gorjan
Sv. DIONIZIJ, škof    
Sv. JULIJA, redovnica    
Sv. HUGO, škof    
     
ČETRTEK, 11. april 17:00 Za † žup. Antona Vrisk
Sv. STANISLAV, škof, mučenec    
Sv. BISERKA CALGANI    
Sv. HELENA, redovna ustanoviteljica    
     
PETEK, 12. april 17:00 Za duše v vicah
Sv. ZENON VERONSKI, škof    
Sv. JULIJ I., papež, mučenec    
Sv. ALFERIJ, opat    
     
SOBOTA, 13. april 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARTIN I., papež, mučenec   Za vse Grobelnikove,
Sv. IDA, redovnica   za Avgusta in Evico in
    Mirnikove
     
NEDELJA, 14. april 8:30 Za † Kristino Kralj
CVETNA NEDELJA   Za † Jero, Janeza, 
Sv. TIRBUCIJ, VALERIJAN in   Franca, Cveta in 
MAKSIM, mučenci   Borisa Laznik
    Bralca beril:Jožica Jošt   Za župljane
                     Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 2. april 17:00 Za † Sandija Sitar
Sv. FRANČIŠEK PAOLSKI, redov. ust.    
Sv. MARIJA EGIPTOVSKA, spokornica    
Sv. TEODOZIJA, mučenka    
     
ČETRTEK, 4. april 17:00 Za † Kristino Kralj
Sv. IZIDOR SEVILJSKI, škof    
Sv. BENEDIKT NIGER, redovnik    
Sv. PETER POITIERSA, škof    
     
PETEK, 5. april ----- NI  SV. MAŠE
     
SOBOTA, 6. april 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. IRENEJ IZ SREMA, škof, mučenec   Za † Roziko in Ivana
Sv. PETER VERONSKI, mučenec   Pšeničnik
    Za starše Kolar in
    Slavkota Vodovnik
     
NEDELJA, 7. april 8:30 Za † Kristino Kralj
5. POSTNA NEDELJA   Za župljane
TIHA NEDELJA    
Sv. JANEZ KRSTNIK de la SALLE, 16:00 KRIŽEV POT
red. ustanovitelj   LEPO VABLJENI
     Bralki beril: Marija Čretnik    
                      Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 25. marec 17:00 Za † Marijo in Franca 
GOSPODOVO OZNANJENJE   Trunkl in
Sv. PROKOP ČEŠKI, opat   za Ludvika in Rudija Majdič
Sv. EMILIJAN, mučenec    
     
TOREK, 26. marec 17:00 Za duše v vicah
Sv. EVGENIJA, mučenka   Za župljane
Sv. KASTUJ, mučenec    
Sv. LUDGAR, škof    
     
ČETRTEK, 28. marec 17:00 Za † Nežo Kveser
Sv. PROTERIJ, škof   Po namenu
Sv. MILADA (MARIJA) PRAŠKA    
Sv. BOJAN, knez    
     
PETEK, 29. marec 17:00 Za † Ivano Pristovnik
Sv. BERTOLD, red. ustanovitelj    
Sv. ŠTEFAN IX., papež    
Sv. GLADYS, kraljica    
     
SOBOTA, 30. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JANEZ KLIMAK, opat   Za † Hildo in Jankota 
Sv. BOGOLJUB SAVOJSKI, vojvoda   Krajnc
Sv. ZOSIM, škof    
     
NEDELJA, 31. marec 8:30 Za † Ivano Pristovnik
4. POSTNA NEDELJA   Za župljane
Sv. GVIDO (VIDO), opat    
Sv. BENJAMIN, diakon, mučenec    
     Bralca beril:Jožica Jošt    
                      Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 19. marec 17:00 Za † Jožeta Gunzek in
Sv. JOŽEF, Jezusof rednik   Rihtarjeve
Sv. SIBLINA, tretjerednica   Za † Terezijo in Jožefa Kraljič
ZAČETEK TEDNA DRUŽINE   za sinova Joškota in Slavkota
     
ČETRTEK, 21. marec 17:00 Za † Bogdana Zidanšek
Sv. SERAPION, škof, mučenec   Po namenu
Sv. LUPICIN, opat    
Sv. HUGOLIN, eremit    
     
PETEK, 22. marec 17:00 Za † Jožefo Grilec
Sv. LEA, spokornica    
Sv. TOMAŽ CARIGRAJSKI, patriarh    
Sv. KLEMEN AVGUST von GALLEN,    
škof    
     
SOBOTA, 23. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. ALFONZ TURIBIJ, škof   Za † Roziko in Ivana
Sv. JOŽEF ORIOL, duhovnik   Pšeničnik
     
NEDELJA, 24. marec 8:30 Za † Ignaca Podgoršrk (obl.)
3. POSTNA NEDELJA   za Marijo Grm
Sv. KATARINA ŠVEDSKA, redovnica   Za župljane
Sv. DIONIZIJ PALESTINSKI, mučenec    
    Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
VEČNO ČEŠČENJE   MOLITVENE URE
Med molitveno uro od 15:00 Izpostavitev Najsvetejšega
15:00 do 16:30 priložnost za   v monštranci
sv. spoved 16:30 KRIŽEV POT
SPOVED RABIMO VSI- 17:00 Sklep: Sv. maša,
TUDI VI !   Litanije srcs Jezusovega
    Zahvalna pesem
    Maša za † Kristino Kralj
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 12. marec 17:00 Za † Sandija Sitar
Sv. INOCENC I., papež   Po namenu
Sv. ALOJZIJ ORIONE, duhovnik    
Sv. JUSTINA, redovnica    
GREGORJEVO    
     
ČETRTEK, 14. marec 17:00 Za † Lojzko Gorjan
Sv. MATILDA, kraljica    
Sv. LEOBIN, škof    
Sv. PAVLINA, redovnica    
     
PETEK, 15. marec 17:00 Za † Ano Vengušt
Sv. LUDOVIKA MARILLAK, redov.   Za † Slavkota Kraljič
Sv. KLEMEN MARIJA DVORŽAK, red.    
Sv. PLACID, redovnik    
     
SOBOTA, 16. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. HERBERT, škof   Za † Amalijo, Marijo, Rudolfa 
Sv. HILARIJ IN TACIJAN, mučenca   Podgoršek (Ogrejšekovi)
     
NEDELJA, 17. marec 8:30 Za † Jožeta Plešnik (obletnica)
2. POSTNA NEDELJA   in za rajne Sodinove
PAPEŠKA NEDELJA   Za † Jožefo in Jožefa
Sv. PATRIK, škof, misjonar   Keblič in
Sv. JEDERT (JERICA), opatinja   za † Marijo in Karla 
 Bralca beril: Jožica Jošt   Vezenšek
                    Peter Pristovnik 16:00 KRIŽEV POT
KVATRNA NABIRKA   Lepo vabljeni
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 5. marec 17:00 Za † Kristino Kralj
P E P E L N I C A   Po EVANGELIJU BLAGOSLOV
Sv. HADRIJAN, mučenec   PEPELA IN PEPELJENJE
Sv. OLIVIJA, mučenka    
Sv. JANEZ JOŽEF OD KRIŽA, redovnik    
PUST    
     
ČETRTEK, 7. marec 17:00 Za † Jožefo Grilec
Sv. PERPETUA IN FELICITA, mučenki   Za verne duše v vicah
Sv. TEREZIJA REDI, redovnica    
     
PETEK, 8. marec 17:00 Za † Nežo Kveder
Sv. JANEZ OD BOGA, red. ustan.   Za † župnika Antona Vrisk
Sv. VINCENCIJ VADLUBEK, škof    
Sv. BEATA (BLAŽENKA), mučenka    
     
SOBOTA, 9. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. FRANČIŠKA RIMSKA, redov.   Za † Roziko in Ivana
Sv. BRUNO KVERTFURTSKI, škof, muč.   Pšeničnik
Sv. PACIJAN, škof   Po namenu
     
NEDELJA, 10. marec 8:30 Za † Cito in Franca
1. POSTNA NEDELJA   Kračun in za Jožefo in Pavla 
40 mučencev iz Armenije   Zatler
Sv. MAKARIJ JERUZALEMSKI, škof   Za † Ivanko Pristovnik
     Bralki beril: Marija Čretnik   Za župljane
                      Brigita Pristovnik    

                                P O S T N I  Č A S

Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 26. februar 17:00 Za † Nežo Kveder
Sv. ALEKSANDER (BRANKO), škof   Po namenu
Sv. PORFIRIJ, škof, puščavnik   Za župljane
Sv. AGRIKOLA, škof    
     
ČETRTEK, 28. februar 17:00 Za † Mirana Hrastnik
Sv. ROMAN, opat   Za † župnika Antona Vrisk
Sv. HILARIJ (RADOVAN), papež    
Sv. OSVALD, škof, benediktinec    
     
PETEK, 1. marec 17:00 Za † Sandija Sitar in za
Sv. ALBIN (ZORKO), škof   † Lojzko Gorjan
Sv. EVDOZIJA, mučenka    
Sv. FELIKS III., papež    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 2. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. NEŽA PRAŠKA, klarisa, opatinja   Za † Ano Vengušt in za
Sv. ANGELA OD KRIŽA, redovnica   † Bogdana Zidanšek
Sv. KAREL DOBRI, grof    
PRVA SOBOTA    
     
NEDELJA, 3. marec 8:30 Za † Slavico, Pavliko in
8. NEDELJA MED LETOM   Jožeta Ribič
Sv. KUNIGUNDA, kraljica   Za † Ano in Vinka Jelovšek,
Sv. MARIJ IN ASTERIJ, mučenca   za Verico in za Gričane
     Bralca beril: Jožica Jošt   Za župljane
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 19. februar 17:00 Za Preložnikove in za
Sv. KONRAD IZ PIAZENCE, spokornik   Pangerlove
Sv. ALVARAZ, redovnik    Za župljane
Sv. BARBAT, škof    
     
ČETRTEK, 21. februar 17:00 Za Pušnikove in za 
Sv. PETER DAMIANI, škof   Ojsteršekove
Sv. IRENA RIMSKA (MIRA)   Za † Kristino Kralj
Sv. MARIJA DOMENICI    
     
PETEK, 22. februar 17:00 Za † Edija Sajevec in
Sv. MARJETA KORTONSKA, spokor.   za verne duše v vicah
SEDEŽ SVETEGA PETRA    
Sv. MAKSIMILJAN PULJSKI, škof    
     
SOBOTA, 23. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. POLIKARP, škof, mučenec   Za † Franca Ambrož in
Sv. JOŽEFINA VANNINI, red. ust.   starše
    Za † Roziko in Ivana
    Pšeničnik
     
NEDELJA, 24. februar 8:30 Za † Gabrijelo Šega in za
7. NEDELJA MED LETOM   Marjana Zdolšek
Sv. MATIJA, apostol   Za † Martina Zazijal (obl.)
Sv. KONSTANCIJ, redovnik   Za † Marico in Matija Ribič
    Bralki beril: Marija Čretnik   iz Borovja
                     Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv.maša
     
TOREK,  12. februar 17:00 Za † Sandija Sitar in za
Sv. HUMBELINA, redovnica   Lojzko Gorjan
Sv. EVLALIJA, mučenka    
Sv. FELIKS, opat    
     
ČETRTEK, 14. februar 17:00 Za † Ano Venguš in za 
Sv. VALENTIN (ZDRAVKO), duhov, muč.   Bogdana Zidanšek
Sv. ELEVKADIJ, škof    
Sv. VINCENC VILAR DAVID, mučenec    
     
PETEK, 15. februar 17:00 Za † Jožefo Grilec in za
Sv. KLAVDIJ, redovnik   Mekejeve
Sv. GEORGIJA (JURKA)    
Sv. SIGFRID, škof    
     
SOBOTA, 16. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JULIJANA KOPRSKA, mučenka   Za † Marijo, Franca in
Sv. ONEZIM, mučenec   Alojza Straka
Sv. JOŽEF ALLAMANO, duhovnik   Po namenu
     
NEDELJA, 17. februar 8:30 Za † Cirilo in Friderika
6. NEDELJA MED LETOM   Podgoršek
SEDEM USTANOVITELJEV REDA   Za † Terezijo in Karola
SERVITOV   Turk in za Ivano Pristovnik
Sv. MESROP ARMENSKI    
   Bralca beril: Jožica Jošt    
                     Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 5. februar 17:00 Po namenu
Sv. AGATA, devica, mučenka    
Sv. INGENUIN (GENO)    
Sv. ALBUIN, škof    
     
ČETRTEK, 7. februar 17:00 Za † Kristino Kralj
Sv. NIVARD, redovnik    
Sv. RIHARD, kralj    
Sv. ROZALIJA RENDU, redovnica    
     
PETEK, 8. februar 17:00 Za † Roziko in Ivana 
Sv. HIERONIM EMILIANI, red. ustanovitelj   Pšeničnik
Sv. JOŽEFINA BAKHITA, sužnja    
PREŠERNOV DAN    
     
SOBOTA, 9. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. APOLONIJA  (POLONA), mučenka   Za † Marico in Cirila
Sv. NIKEFOR, laik, mučenec   Oprčkal
Sv. ANA KATARINA EMERICK, redovnica    
     
NEDELJA, 10. februar 8:30 Za † Jožefa Črešnar
5. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
Sv. SHOLASTICA, redovnica    
Sv. ALOJZIJ STEPINAC, škof, mučenec    
    Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 29. januar 17:00 Za † Manfreda Rosenkranz
Sv. KONSTANCIJ, škof   Po namenu
Sv. VALERIJ, škof    
Sv. BOLESLAVA LAMENT,    
redovna ustanoviteljica    
     
ČETRTEK, 31. januar 17:00 Po namenu (K)
Sv. JANEZ BOSKO, duhovnik,   Za župljane
ustanovitelj salezijancev    
Sv. FRANC KSAVER BIANCHI, redovnik    
     
PETEK, 1. februar 17:00 Po namenu
Sv. BRIGITA IRSKA, opatinja    
Sv. VIRIDIJANA, puščavnica    
Sv. SEVER, škof    
PRVI PETEK    
     
Sobota, 2. februar 17:00 Za † župnika Alojza Žolnir
JEZUSOVO DAROVANJE   BLAGOSLOV SVEČ
SVEČNICA    
Sv. SIMON IN ANA, preroka    
     
NEDELJA, 3. februar 8:30 Za † Kristino Kračun
4. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
Sv. BLAŽ, škof, mučenec   Nabirka (papirnata) za 
Sv. ANSGAR, škof   ogrevanje cerkve
Bl.sl. JANEZ GNIDOVEC   BLAGOSLOV SV. BLAŽA
  Bralca beril: Jožica Jošt    
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 22.januar 17:00 Za župljane
Sv. VINCENCIJ (VINKO), diakon, muč.    
Sv. VINCENC PALOTI, duhovnik    
     
ČETRTEK, 24. januar 17:00 Za † Kristino Kralj
Sv. FRANČIŠEK SALEŠKI, škof    
Sv. FELICIJAN, škof, mučenec    
Sv. JANEZ GROOVE, mučenec    
     
PETEK, 25. januar 17:00 Po namenu
SPREOBRNENJE APOSTOLA PAVLA    
Sv. ANANIJA IZ DAMASKA    
SKLEP TEDNA MOLITVE ZA    
ZEDINJENJE KRISTJANOV    
     
SOBOTA, 26. januar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. TIMOTEJ IN TIT, škofa   Za † Roziko in Ivana
Sv. MIHAEL KOZAL, škof, mučenec   Pšeničnik
     
NEDELJA, 27. januar 8:30 Za † Stanko in Antona
3. NEDELJA MED LETOM   Pristovnik
NEDELJA SVETEGA PISMA   Za † Frančiško Zazjal in vse
Sv. ANGELA MEDICI, ust. Uršolink   Gindečeve
Sv. TEODORIK, škof    
       Bralki beril:Marija Čretnik    
                       Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 15. januar 17:00 Za zdravje
Sv. ABSALON, koprski škof    
Sv. PAVEL IZ TEB, puščavnik    
Sv. MIHEJ INHABAKUK, prerok    
     
ČETRTEK, 17. januar 17:00 Za verne duše
Sv. ANTON (ZVONKO), opat    
Sv. ANTON KOPRSKI, redovnik    
Sv. SULPICIJ, nadškof    
     
PETEK, 18. januar 17:00 Po namenu
Sv. MARJETA OGRSKA,    
kneginja, dominikanka    
Sv. JAKOB HILARIJ, mučenec    
Začetek tedna molitve      
Za EDINOST KRISTJANOV    
     
SOBOTA, 19. januar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MAKARIJ ALEKSANDRIJSKI   Za † župnika Štefana
Sv. JAKOB SALEZ in drugi   Kušar
jezuitski mučenci    
Bl. sl. FRIDERIK BARAGA, misjonar    
     
NEDELJA, 20. januar 8:30 Za vse Kebličeve, za
2. NEDELJA MED LETOM   brate in sestre in za sestro
Sv. FABIJAN, papež, mučenec   Silvo
Sv. SEBASTIJAN (BOŠTJAN), mučenec    
NEDELJA VERSKEGA TISKA    
     Bralca beril: Jožica Jošt    
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK. 8. januar 16:00 Po namenu
Sv. SEVERIN NORIŠKI, opat   Za † brata Joškota in
Sv. JURIJ IZ HOZIBE, menih   Slavkota
Sv. ERHARD, škof    
     
ČETRTEK, 10. januar 16:00 Za † Kristino Kralj
Sv. GREGOR NIŠKI, škof    
Sv. AGATON, papež    
Sv. VILJEM, škof    
     
PETEK, 11. januar 16:00 Po namenu
Sv. PAVLIN OGLEJSKI, škof   Za † Janeza Plahuta
Sv. TEODOZIJ, menih    
Sv. SALVIJ, mučenec    
     
SOBOTA, 12. januar 16:00 Za † Roziko in Ivana 
Sv. TATJANA (TANJA), mučenka   Pšeničnik
Sv. BENEDIKT, škof    
     
NEDELJA, 13. januar 8:30 Za duhovne poklice
JEZUSOV KRST   Za župljane
Sv. HILARIJ (RADOVAN), škof    
Sv. VERONIKA MILANSKA    
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 31. december 15:00 SKLEPNO ZAHVALNO 
Sv. SILVESTER (SILVESTROVO), papež   BOGOSLUŽJE
SLOVO OD STAREGA LETA   Po namenu
    Bralca beril: Jožica Jošt   Zahvala za vse milosti in
                      Peter Pristovnik   dobrote božje v letu 2018
     
TOREK. 1. januar 2019 9:00 Po namenu
MARIJA MATI BOŽJA   Za božjo pomoč in božje
NOVO LETO: DAN MIRU   varstvo za vse v letu 2019
   Bralca beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
     
ČETRTEK, 3. januar 8:00 Po namenu
PRESVETO JEZUSOVO IME   Za pokojne Tanko-Nareks
Sv. GENOVEFA PARIŠKA    
Sv. JOŽEF MARIJA TOMASI, kardinal    
     
PETEK, 4. januar 8:00 Po namenu
Sv. ELIZABETA SETON, redovnica   Za vse verne duše v vicah
Sv. RIGOBERT, opat    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 5. januar ----- Ni svete maše
Sv. JANEZ NEPOMUK NEUMANN, škof    
Sv. ROGERIJ, redovnik    
     
NEDELJA, 6. januar 8:30 Za † Frančiško in Alfonza 
GOSPODOVO RAZGLAŠENJE   Slemenšek
Sv. TRIJE KRALJI:GAŠPER, MELHIJOR   BOŽIČNI KONCERT:
(MIHA), BOLTEŽAR   Moški pevski zbor PD
   Bralca beril: Jožica Jošt   Anton BEZENŠEK Frankolovo, 
                     Peter Pristovnik   poje med sveto mašo
BLAGOSLOV VODE. Prinesite s seboj    
posode-steklenice!    
Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante