Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

Arhiv že branih sv. maš 2017

Datum Ura Sv. maša
     
ČETRTEK, 28. december 16.00 Za † Miha Kok
NEDOLŽNI OTROCI, mučenci   Za † Ljudmilo Germ
Sv. TEODOR CARIGRAJSKI, škof    
Sv. GAŠPER DEL BUFALO, duhovnik    
     
PETEK, 29. december 16.00 Za † Amalijo, Marijo in Rudolfa
PETI DAN BOŽIČNE OSMINE   Podgoršek, za teto Jerico in
Sv. TOMAŽ BECKET, škof, muč.   Antona Maroh
Sv. DAVID, kralj    
     
SOBOTA, 30. december 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JANEZ BOECARDO, duhovnik   Za † Berto Gorenak
redovni ustanovitelj   Za verne duše
ŠESTI DAN BOŽIČNE OSMINE    
Sv. FELIKS I., papež    
     
NEDELJA, 31. december 8.30 Za † Silvo Grobelnik
SVETA DRUŽINA   Za † Gabrijelo Šega
SLOVO OD STAREGA LETA   Za pokojne župljane
Sv. SILVESTER (SILVO), papež    
    Bralca beril:Jožica Jošt   BOŽIČNI KONCERT: moški
                      Peter Pristovnik   pevski zbor PD ANTON 
    BEZENŠEK, FRANKOLOVO
    Zbor poje med mašo in po
    maši
NEDELJA, 24. december Ura Sv. maša
SVETI VEČER 20.00 BOŽIČNA "PREDPOLNOČNICA"
Sodelujejo otroci:   Za † Janeza Bezenšek in družino
ISKANJE PRENOČIŠČA   Bezenšek iz Bukovja
   Bralca beril: Jožica Jošt   Otroci prinesejo darove
                     Peter Pristovnik   za uboge otroke po svetu
     
PONEDELJEK, 25. december 9.00 Za † Ludvika Košič in Ano
BOŽIČ- GOSPODOVO   Gorenak
ROJSTVO   Za † Silvo Grobelnik
        Bralca beril: Marija Čretnik    
                          Brigita Pristovnik    
     
TOREK, 26. december 8.30 Za † župnika Štefana Kušar
Sv. ŠTEFAN, diakon, prvi mučenec   Za † Danico Slemenšek in 
2. BOŽIČNI DAN   rajne Orgalistove
 Bralca beril: Patricija Zazijal    
                   Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 19. december 16.00 V dober namen (Lindek)
Sv. URBAN V., papež   Za † Ljudmilo Germ
Sv. ANASTAZIJ, papež    
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA    
     
ČETRTEK, 21. december 16.00 Za † Miha Kok
Sv. PETER KANIZIJ, duhovnik   Za † Silvo Grobelnik
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA    
     
PETEK, 22. december 16.30 Za † Gabrijelo Šega
Sv. FRANČIŠKA CABRINI   Za † Dominika Pristovnik
Red. ustanovljica    
Sv. HUNGER, škof    
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA    
     
SOBOTA, 23. december 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JANEZ KAVCIJ, duhovnik   Za † Faniko Vivod
Sv. IVO, škof   Po namenu
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA    
     
NEDELJA, 24. december 8.30 Za vse pokojne Spodnje Dolanove
4. ADVENTNA NEDELJA   Za † Cito in Franca Kračun, 
Adam in Eva, prastarša   za † Apolonijo in Franca Pušnik
  Bralca beril: Patricija Zazijal   Za † Ivanko Plešnik in
                    Peter Pristovnik   pokojne Sodinove
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 12. december 16.00 Za † Dominika Pristovnik
DEVICA MARIJA IZ GUADALUPE   Za † Silvo Grobelnik
Sv. FINIAN, opat   Za župljane
Sv. PIJ LUDVIK, duhovnik, mučenec    
     
ČETRTEK, 14. december 16.30 Po namenu
Sv. JANEZ OD KRIŽA, duhovnik    
Sv. SPIRIDION (DUŠAN), škof    
Sv. VINANSIJ FORTUNAT, škof    
     
PETEK, 15. december 16.00 Po namenu
Sv. ANTONIJA, KRIZINA in druge    
drinske mučenke    
Sv. MARIJA DI ROSSA, redovnica    
Sv. KAREL STEER, duhovnik    
     
SOBOTA, 16. december 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. ADO, škof   Po namenu
Sv. ADELAJDA (ADELA), kraljica   Za župljane
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA    
     
NEDELJA, 17. december 8.30 Za † Gabrijelo Šega
3. ADVENTNA NEDELJA   Za pokojne Lorančeve in
Sv. JANEZ DAMAHA , red. useanovitelj   pokojne Kotjekove
BOŽIČNA DEVETDNEVNICA   Za župljane
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 5. december 16.00 Po namenu
Sv. SAVA, opat, puščavnik   Za župljane
Sv. KRISPINA (PINA),mučenka    
Sv. FILIP RINALDI, duhovnik    
     
ČETRTEK, 7. december 16.30 Za † Marijo in Antona Vidali
Sv. AMBROZIJ, škof   in za sina Franca
Sv. BOECIJ, apostol Škotske   Po namenu
Sv. MARIJA JOŽEFA ROSSELO, red. ust.    
     
PETEK, 8. december 16.00 Po namenu
BREZMADEŽNO SPOČETJE    
DEVICE MARIJE    
Sv. MAKARIJ, mučenec    
Sv. ELFRIDA, devica, mučenka    
     
SOBOTA, 9. december 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. PETER FOURIER, red. ustanovitelj   Po namenu
Sv. VALERIJA, mučenka    
     
NEDELJA, 10. december 8.30 Za † Ano in Ignaca Šelih
2. ADVENTNA NEDELJA   in sorodnike
LORENTSKA MATI BOŽJA   Za † Ivana Pšeničnik in vse
Sv. GREGOR III., papež   Pšeničnikove
Sv. EVLALIJA, dev. mučenka    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                        Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 28. november 16.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. KATARINA LABORUE   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. MARKO IZ MARKE, frančiškan   Za † Berto Gorenak
    Za župljane
     
ČETRTEK, 30. november 16.30 Po namenu
Sv. ANDREJ, apostol    
Sv. FRIDERIK, eremit    
Sv. JANEZ IZ VERCELIJA, redovnik    
     
PETEK, 1.december 16.00 Po namenu
Sv. EDMUND CAMPION, mučenec    
Sv. KAREL de FOUCAULD, mučenec    
Sv. MARIJA KLEMENTINA, muč.    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 2. december 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. VIVIJANA, mučenka   Za † Dominika Pristovnik
Sv. JANEZ RUYSBROCK, duhovnik   Po namenu
PRVA SOBOTA    
     
NEDELJA, 3. december 8.30 Za † oba Alojza Pristovnik
1. ADVENTNA NEDELJA   in vse Šelihove iz Sp.Slemen
NEDELJA KARITAS   Za † Cito in Darka Kolar in
Sv. FRANČIŠEK KSAVER, apostol   za stare starše
Sv. SOFONIJA, prerok    
Sv. KASINIJAN, mučenec    
      Bralca beril: Patricija Zazijal    
                        Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 21. november 16.00 Za † Silvo Grobelnik
DAROVANJE DEVICE MARIJE   Po namenu
Sv. MAVER POREŠKI, škof    
Sv. GELAZIJ, papež    
     
ČETRTEK, 23. novenber 16.30 Po namenu
Sv. KLEMEN I.,papež, mučenec    
Sv. KOLUMBAN, opat, irski misj.    
     
PETEK, 24. november 16.00 Po namenu
Sv. ANDREJ DUNG LAC, duhovnik    
in drugi Vietnamski mučenci    
Sv. FLORA (CVETKA) in MARIJA,    
mučenki    
Sv. KRIZOGON OGLEJSKI, mučenec    
     
SOBOTA 25. november 16.00 Po namenu
Sv. KATARINA ALEKSANDRIJSKA, muč.    
Sv. MERKURIJ, mučenec    
Sv. BEATRIKA, mučenka    
     
NEDELJA, 26. november 8.30 Za † Silvo Grobelnik
34. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
JEZUS KRISTUS KRALJ   Za † Gabrijelo Šega
VESOLJSTVA    
OBLETNICA POSVETITVE CELJSKE    
STOLNICE    
    Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 14. november 16.00 PRI FATIMSKI KAPELI
Sv. LOVRENC IRSKI, škof   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. JOŽEF PIGNATELLI, red.   Za † Silvo Grobelnik
Sv. NIKOLAJ TAVELIČ, muč.    
     
ČETRTEK, 16. november 16.30 Po namenu
Sv. MARJETA ŠKOTSKA, kraljica    
Sv. GERTRUDA (JEDERT, JERICA)    
Sv. OTMAR, opat    
     
PETEK, 17. november 16.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. ELIZABETA OGRSKA, vojvodinja   Po namenu
Sv. EVFREMIJA in TEKLA, mučenki    
Sv. HILDA, opatinja    
     
SOBOTA, 18. november 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. FILIPINA, redovnica   Za † Frančiško in Alojza
Sv. ROMAN, mučenec   Petelinšek
    Po namenu
     
NEDELJA, 19. november 8.30 Za † Jožico in Pavla Zatler
33. NEDELJA MED LETOM   in Cito in Franca Kračun
Sv. MATILDA, redovnica   Za † Franca in Marijo Šelih
Sv. ABDIJA, prerok   iz Plat, za Marico Oprčkal
    Bralca beril: Jožica Jošt   Za † Ignaca Podgoršek, za
                      Peter Pristovnik   hčerko Marijo in vse pokojne
    Frtakove
Datum Ura Sv. maša
     
ČETRTEK, 9. november 16.30 Po namenu
POSVETITEV LATERANSKE BAZILIKE    
Sv. URSIN, škof    
Sv. TEODOR (BOŽIDAR), red. muč.    
     
PETEK, 10. november 16.00 Po namenu
Sv. LEON VELIKI, papež    
Sv. ANDREJ AVELINSKI, duhovnik    
Sv. OREST, mučenec    
     
SOBOTA, 11. november 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARTIN (DAVORIN), škof   Po namenu
Sv. MENAS, puščavnik    
Sv. TEODOR, opat    
     
NEDELJA, 12. november 8.30 Za † Frančiško 
32. NEDELJA MED LETOM   Podgoršek
Sv. JOZAFAT KUNČEVIŠ, škof,   Za † Ignaca Podgoršek
mučenec    
Sv. EMILIJAN (MILAN), muč.    
    Bralki beril: Tanja Ribič    
                      Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 31. oktober 16.00 PRI FATIMSKI KAPELI
Sv. VOLFGANG (BOLFENK), škof   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. ALFONZ RODRIGEZ, duhovnik   Po namenu
     
SREDA, 1. november 14.30 Za vse pokojne župljane
VSI SVETI   in vse duše v vicah
DAN SPOMINA NA MRTVE   Po maši je proc. na pokopališče
Sv. VIGOR, škof   BOGOSLUŽJE BOŽJE BESEDE
   Bralca beril: Jožica Jošt   ZA RAJNE IN BLAGOSLOV 
                     Peter Pristovnik   GROBOV
    Zvečer naj se v vsaki družini
    moli Rožni venec in Litanije vseh
    svetnikov in za vse vaše rajne in 
    za verne duše v vicah
     
ČETRTEK, 2. november 9.00 Za † Ignaca Podgoršek
SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH   Po namenu
Sv. MALAHIJA, škof    
     
PETEK, 3. november 8.00 Po namenu
Sv. VIKTOR PTUJSKI, škof, muč.    
Sv. JUST, mučenec    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 4. november 16.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KAREL BOROMEJSKI, škof   Po namenu
Sv. EMERIK, ogrski kralj    
Sv. VITAL in OGRIKOLA, muč.    
PRVA SOBOTA    
     
NEDELJA, 5. november 8.30 Za † Jožeta Plešnik starejšega
31. NEDELJA MED LETOM   obletnica in vse rajne Sodinove
Sv. ZAHARIJA IN ELIZABETA,   Po namenu
starša Janeza Krstnika   Za župljane
Sv. BERNARD LICHTENBERG,    
duhovnik, mučenec    
    Bralki beril:Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 24. oktober 18.00 Pri FATIMSKI KAPELI
Sv. ANTON MARIJA CLARET, škof   Za † Ano in Štefana Božnik
Ustanovitelj Klaretincov    
     
ČETRTEK, 26. oktober 18.00 Za † Silvo Grobelnik
Sv. DEMETRIJ SOLUNSKI, mučenec    
Sv. LUCIJAN in MARCIJAN, mučenca    
Sv. RUSTIK, škof    
     
PETEK, 27. oktober 18.00 Za vse pokojne družin
Sv. SABINA AVILSKA, mučenka   Kraljič in Rosenkranz
Sv. EVARIST, papež    
Sv. FRUMENCIJ, škof    
     
SOBOTA, 28. oktober 18.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. SIMON IN JUDA TADEJ, apostola   Za † Dominika Pristovnik
Sv. FIDELIS, mučenec    
     
NEDELJA, 29. oktober 8.30 Za † Ivana Štante, starše
30. NEDELJA MED LETOM   in Ivana Ratajc
ŽEGNANA NEDELJA   Za † Silvo Grobelnik
Sv. MIHAEL RUA, duhovnik    
        Bralki beril: Tanja Ribič    
                          Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 17. oktober 18.00 Za † Ignaca Podgoršek
Sv. IGNACIJ ANTIOHIJSKI, škof, mučenec    
Sv. ZOSIM, mučenec    
Sv. FLORENCIJ, škof    
     
ČETRTEK, 19. oktober 18.00 Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. PAVEL OD KRIŽA, duhovnik   pokojne Divjakove
Sv. JANEZ BREBEUF in drugi    
kanadski mučenci    
     
PETEK, 20. oktober 18.00 po namenu (A in Š)
Sv. ROZALINA, redovnica    
Sv. VENDELIN, opat    
Sv. IRENA, mučenka    
Bl. Sl. ANTON STRLE, duhovnik    
     
SOBOTA, 21. oktober 18.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. URŠULA, devica, mučenka   Za † Marijo in Franca
Sv. HILARION, opat   Trunkl
Sv. CELINA, mati sv. Remigija    
     
NEDELJA, 22. oktober 8.30 Za † Franca Plešnik in za
22. NEDELJA MED LETOM   vse rajne Sodinove
MISJONSKA NEDELJA   NABIRKA ZA MISJONE
Sv. JANEZ PAVEL II:, papež   Prosim, bodite 
Sv. MARIJA SALOMA   darežljivi
       Bralki beril: Marija Čretnik    
                        Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 10. oktober 18.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. DANILO (DANIJEL), muč.   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. FLORENCIJ in KASIJ, mučenca    
Sv. PAVLIN YORŠKI, škof    
     
ČETRTEK, 12. oktober 18.00 Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. MAKSIMILJAN CELJSKI, škof, muč.   Divjakove
Sv. SERAFIN, laiški škof    
Sv. MARIJA TEREZIJA, redovnica    
     
PETEK, 13. oktober 18.00 Za † Silvo Grobelnik
Sv. GERALD, vitez    
Sv.KOLOMAN, mučenec    
Sv. VENANCIJ, opat    
     
SOBOTA, 14. oktober 18.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KALIST I., papež   † Za Dominika Pristovnik
     
NEDELJA, 15. oktober 8.30 Za † Terezijo in Karola Turk
28. NEDELJA MED LETOM   Za † Silvo Grobelnik
Sv. TEKLA, opatinja    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                        Peter Pristovnik    
Datum   Ura Sv. maša
       
NEDELJA, 1. oktober   9.00 Maša za † Štefana Kušarja
26. NEDELJA MED LETOM     NABIRKA ZA OBNOVO 
ROŽNOVENSKA NEDELJA     ŽUPNIŠČA
Bogoslužje vodi generalni vikar      
opat Marjan Jezernik iz Celja      
   Bralki beril: Marija Čretnik      
                     Brigita Pristovnik      
       
TOREK, 3. oktober   18.00 Za † Silvo Grobelnik
Sv. FRANČIŠEK BORGIJA, redovnik      
Sv. GERARD, opat      
Sv. KANDIDA, mušenka      
       
ČETRTEK, 5. oktober   18.00 Za † Ignaca Podgoršek
Sv. MARIJA FAVSTINA KOVALSKA      
       
PETEK, 6. oktober   8.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. BRUNO, redovnik      
Ustanovitelj Kartuzijancev      
Sv. FIDES, mučenka      
PRVI PETEK      
       
SOBOTA, 7. oktober   18.00 Za † Silvo Grobelnik
ROŽNOVENSKA MATI BOŽJA      
Sv. JUSTINA, devica, mučenka      
Sv. MARKO I., papež      
       
NEDELJA. 8. Oktober   8.30 Za † Terezijo in Antona
27. NEDELJA MED LETOM     Ribič, za brate in sestre
Sv. BENEDIKTA, mučenka     iz Borovja
Sv. PELAGIJA, devica, mučenka     Za † Avgusta in vse Grobelnikove
      Bralki beril:Tanja Ribič     in za Evico Kračun
                       Patricija Zazijal      
       
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 26. september 18.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. KOZMA IN DAMIJAN, zdravnika,   Za † Ano in Štefana Božnik
mučenca    
Sv. TEREZIJA COUDERC, redovnica    
     
ČETRTEK, 28. september 18.00 Za duhovne poklice
Sv. VENČESLAV (VACLAV), mučenec    
Sv. LOVRENC RUIZ in drugi    
japonski mučenci    
Sv. LIOBA, redovnica    
     
PETEK, 29. september 18.00 Za † Liselotte in Henrika
Sv. MIHAEL, GABRIJEL in   Rosenkranz
RAFAEL, nadangeli    
Sv. JANEZ DUKLANSKI, redovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 19. september 18.00 Po namenu (E)
Sv. JANUARIJ, škof, mučenec    
Sv. TEODOR ANGLEŠKI, škof    
Sv. EMILIJA, red. ustanoviteljica    
     
ČETRTEK, 21. september 18.00 Za † Janeza Plahuta
SV. MATEJ, evang., apostol    
Sv. JONA, prerok    
Sv. MARKO IZ MODENE, redov.    
     
PETEK, 22. september 18.00 Za † Slavkota in Joškota
Sv. MAVRICIJ, mučenec   Kraljič
Sv. PAVEL IN AVGUŠTIN, korejska     
katehista, mučenca    
Sv. FLORENCIJ, puščavnik    
     
SOBOTA, 23. september 15.00 BRDCE: SV. MAŠA  
Sv. PIJ IZ PIETRIČNE, redovnik   IN POSVETITEV NOVE KAPELE, posvečene
Sv. LIN, papež   BLAŽENEMU
Sv. BERNARDINA MARIJA   ANTONU MARTINU
JABLONSKA, red. ustanoviteljica   SLOMŠEKU
     
Kapelo je postavila in zgradila družina ZAZIJAL-GINDEC v Brdcah  

Sv. maša je za  žive in

pokojne Gindečeve in

    Zazijalove
    Za † Dominika Pristovnik.
    Martina, Marijo in
    Amalijo
     
NEDELJA, 24. september 8.30 Za † Ivanko Plešnik obletnica
25. NEDELJA MED LETOM   in vse rajne Sodinove
SLOMŠEKOVA NEDELJA   Za † Marijo in Leopolda
Bl. Anton Martin Slomšek, škof   Slemenšek- Grabenšek
Sv. RUPERT SALZBURŠKI, škof   Za † Franca Kolar in vse
     Bralca beril: Jožica Jošt   pokojne Spodnje
                       Peter Pristovnik   Dolanove
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 12. september 18.00 V FATIMSKI KAPELI
MARIJINO IME   Za † Amalijo in Franca Šelih 
Sv. TACIJAN, mučenec   in vse Pavšerjeve
Sv. GVIDO, cerkovnik   Za † Mirka Temnik
     
ČETRTEK, 14. september 18.00 Za † Ignaca Podgoršek
POVIŠANJE SVETEGA KRIŽA    
Sv. JANEZ GABRIJEL, mučenec    
Sv. ALBERT JERUZALEMSKI, škof    
     
PETEK, 15. september 18.00 Za † Dominika Pristovnik
ŽALOSTNA MATI BOŽJA    
Sv. VALERIJAN, mučenec    
     
SOBOTA, 16. september 18.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KORNELIJ, papež   Za † Frančiško in Alojza 
Sv. CIPRIJAN, škof, mučenec   Slemenšek
Sv. LJUDMILA (MILKA), kneginja,   Za † Cirilo in Friderika 
mučenka   Podgoršek
Sv. EVFEMIJA, mučenka    
     
NEDELJA, 17. september 8.30 Za † Rozalijo in Ferdinanda
24. NEDELJA MED LETOM   Operčkal
NEDELJA SVET. KANDIDATOV    
Sv. ROBERT BELARMINO, cerkv. učitelj    
Sv. HILDEGARDA IZBINGENA    
     Bralki beril:Tanja Ribič    
                     Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 5. september 18.00 Po namenu (D)
Sv. MATI TEREZIJA, redovnica,    
redovna ustanoviteljica    
Sv. VIKTORIN ASIŠKI, mučenec    
Sv. BERTIN, opat    
     
ČETRTEK, 7. september 18.00 Po namenu (E)
Sv. MARKO KRIŽEVČAN, mučenec    
Sv. REGINA, mučenka    
Sv. MADELBERTA, opatinja    
     
PETEK, 8. september 18.00 Za † Dominika Pristovnik
MARIJINO ROJSTVO    
(MALI ŠMAREN)    
Sv. KORBINIJAN, škof    
Sv. SERAFINA, redovnica    
     
NEDELJA, 10. september 8.30 Za † Marijo in Alojza Operčkal
23. NEDELJA MED LETOM   Za † Cito in Franca Kračun
Sv. NIKOLAJ TOLENTINSKI, spokor.   Za † Rozalijo Lamut,  za Marijo in
Sv. PULHERIJA (LEPOSLAVA), ces.   Bernarda Škorjanc in za Vinka 
   Bralki beril: Marija Čretnik   Rihtar
                    Brigita Pristovnik   Osmina za Silvo Grobelnik
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 29. avgust 19.00 Za † Dominika Pristovnik
MUČENIŠTVO JANEZA KRSTNIKA    
Sv. BRONISLAVA, redovnica    
Sv. SABINA, mučenka    
     
ČETRTEK, 31. avgust 19.00 Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. RAJMUND, red.kard.   pokojne Divjakove
Sv. NIKODEM, Jezusov učenec    
Sv. PAVLIN, škof    
     
PETEK, 1. september 8.00 Za žive in mrtve družine
Sv. EGIDIJ (TILEN), opat   Kraljič
BREZJANSKA MATI BOŽJA   p.n. (D)
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 2. september 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARJETA, devica , mučenka   Za duhovne poklice
Sv. JANEZ POSTIVEC, car. patrijarh    
Sv. ANTONIN, mučenec    
     
NEDELJA, 3. september 8.30 Za † Marico in Cirila
22. NEDELJA MED LETOM   Oprčkal
ANGELSKA NEDELJA   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. GREGOR VELIKI, papež    
    Bralca beril: Jožica Jošt    
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 22. avgust 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. DEVICA MARIJA KRALJICA   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. FABRICIJAN IN FILIBERT, mučenca    
Sv. TOMAŽ PERCY, mučenec    
     
ČETRTEK, 24. avgust 19.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. NATANAEL (JERNEJ), apostol    
Sv. HERMAN, samotar    
Sv. EMILIJA VIALAR redovna ust.    
     
PETEK, 25. avgust 19.00 Za † Ludvika Samec in vse
Sv. LUDVIK IX., francoski kralj   pokojne sorodnike
Sv. JOŽEF KALASANC, duhovnik    
Sv. MIRIJAM KRIŽANEGA JEZUSA,    
redovnica    
     
SOBOTA, 26. avgust 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. IVANA BICHIER, redovna ust.   Za verne duše v vicah
Sv. TEREZIJA OD JEZUSA red. ust.    
     
NEDELJA, 27. avgust 8.30 Za † Marijo in Franca
21. NEDELJA MED LETOM   Vrzdovnik, obletnica
Sv. MONIKA, mati sv. Avguština   Za † Ignaca Podgoršek
Sv. CEZARIJ, škof    
      Bralki beril: Tanja Ribič    
                        Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK,15. avgust 19.00 Za † Terezijo in Jožefa Kraljič
MARIJINO VNEBOVZETJE-   Za župljane
VELIKI ŠMAREN    
Sv. TERZICIJ, mučenec    
Sv. IZIDOR, mučenec    
     
ČETRTEK, 17. avgust 19.00 Za † Vinka Jelovšek, za Anico
Sv. EVZEBIJ, papež, mučenec   in Verico, obletnica
Sv. HIJACINT, poljski duhovnik    
     
PETEK, 18. avgust 8.00 Za duhovne poklice
Sv. HELENA (ALENKA), cesarica    
Sv. LEONARD, opat    
     
SOBOTA, 19. avgust 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. JANEZ EUDES, duhovnik   Za † duh.  Štefana Kušar
Sv. LUDVIK TOULOUŠKI, škof   Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. SIKST III., papež   pokojne Divjakove
     
NEDELJA, 20. avgust 8.30 Za † Štefana Štimulak
20. NEDELJA MED LETOM   Za † Ignaca Podgoršek
Sv. BERNARD, opat    
Sv. SAMUEL (SAMO), prerok    
       Bralki beril: Marija Čretnik    
                         Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 8. avgust 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. DOMINIK, duhovnik,-   Za † Ano in Štefana Božnik
Ust. Dominikancev    
Sv. CIRIAK, diakonin tovariši, muč.    
     
ČETRTEK, 10. avgust 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
Sv. LOVRENC, diakon, mučenec    
Sv. ARIGIJ, škof    
Sv. ARHANGEL, redovnik    
     
PETEK, 11. avgust 8.00 Za žive in mrtve  družine
Sv. KLARA (JASNA), devica   Rosenkranz
Sv. SUZANA, mučenka    
b. sl. CVETANA PRIOL    
     
SOBOTA, 12. avgust 19.00  NEDELJSKA MAŠA
Sv. IVANA ŠANTALSKA, vdova   Za † Dominika Pristovnik
Sv. KAREL LEISNER, duhovnik, muč.   Za družino Krieger
     
NEDELJA, 13. avgust 8.30 Za družino Ribič, za mamo
19. NEDELJA MED LETOM   Marico, očeta Matija in za sina
Sv. PONCIJAN, papež   Bogdana
Sv. HIPOLIT, mučenec   Za † Evico Kračun in vse
Sv. RADEGUNDA, kraljica, redov.   Blaščakove in Brošnjakove
    Bralca beril: Jožica Jošt    
                      Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 1. avgust 19.00 Za † župnika Alojza Žolnir
Sv. ALFONZ MARIJA LIVGORIJ, škof   in Pavla Žagarja
Sv. ALEŠ, duhovnik, mučenec    
Sv. MAKABEJSKI BRATJE, mučenci    
     
ČETRTEK, 3. avgust 19.00 Za † brata Joškota in Slavkota 
Sv. LIDIJA, svet. žena   Kraljič
Sv. AVGUŠTIN KOZOTIČ, škof   Za † Dominika Pristovnik
Sv. KONRAD, duhovnik    
     
PETEK, 4. avgust 8.00 Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. JANEZ MARIJA VIANNEY   pokojne Divjakove
Sv. CECILIJA IN AMATA, redovnici    
Sv. RAJER, škof, mučenec    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 5. avgust 19.30 MAŠA JE NA SVETINI
Sv. MARIJA SNEŽNA    
     
NEDELJA, 6. avgust 8.30 Za † Štefana  Štimulak
18. NEDELJA MED LETOM   Za † Dominika Pristovnik
JEZUSOVA SPREMENITEV NA GORI    
Sv. JUST IN PASTOR, mučenca    
Sv. OKTAVIJAN, škof    
        Bralki beril:Tanja Ribič    
                         Patricija Zazijal    
Datum  Ura Sv. maša
     
TOREK, 25. julij 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. JAKOB STAREJŠI, apostol   Za † Štefanijo Štante in za
Sv. OLIMPIJA, red. ustanoviteljica   Marijo Podgoršek
Sv. TEJA, mučenka   Za župljane
     
ČETRTEK, 27. julij 19.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. GORAZD, KLIMENT in drugi učenci    
CIRILA IN METODA    
Sv. NATALIJA, mučenka    
Sv. PANTALEON, zdravnik, mučenec    
     
PETEK, 28. julij 8.00 Za † Ernesta Divjak in vse 
Sv. VIKTOR (ZMAGO), papež   pokojne Divjakove
Sv. NAZARIJ IN CELZ, mučenca    
Sv. SAMSON (SAMO), opat. škof    
     
SOBOTA, 29. julij 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARTA, Lazarjeva sestra   Za † Ljudmilo Leban in vse
Sv. BEATRIKA (BLAŽENKA), mučenka   pokojne Operčkalove
     
NEDELJA, 30. julij 8.30 Za † Ano in Štefana Božnik
17. NEDELJA MED LETOM   Za † Ignaca Podgoršek
Sv. PETER KRIZOLOG, škof   Za župljane
Sv. RUFIN, mučenec    
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 18. julij 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
Sv. ARNOLD, škof    
Sv. SIMON IZ LIPNICE, duhovnik    
     
ČETRTEK, 20. julij 16.00 Po "namenu"
Sv. APOLINARIJ, škof, mučenec    
Sv. MARJETA ANTIOHIJSKA, mučenka    
Sv. ELIJA IZ TEB, prerok    
     
PETEK, 21. julij 8.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. LOVRENC IZ BRINDIZIJA, duhovnik    
Sv. DANIJEL (DANILO), prerok    
     
SOBOTA, 22. julij 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARIJA MAGDALENA, spokornica   Po "namenu" (E)
    Po "namenu" (D)
     
NEDELJA, 23. julij 8.30 Za † Štefana Štimulak
16. NEDELJA MED LETOM   Za † Jožefa Jošt in vse  
KRIŠTOFOVA NEDELJA   pokojne Joštove
Sv. BRIGITA ŠVEDSKA, redovnica    
Misjonska nabirka za MIVO   Po maši blagoslov vozil
Po maši blagoslov vozil    
     Bralca beril:Jožica Jošt    
                      Peter Pristovnik    
Datun Ura Sv. maša
     
TOREK, 11. julij 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. BENEDIKT, opat   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. OLGA KIJEVSKA, kneginja   Za † Štefana Štimulak
Sv. Pij I., papež    
     
ČETRTEK, 13. julij 19.00 Za † Liselotto in Heinricha
Sv. HENRIK, cesar   Rosenkranz
Sv. KAREL MANUEL RODRIGUEZ    
     
PETEK, 14. julij 8.00 Za † Anico Žlavs
Sv. KAMIL de LELLIS, duhovnik    
Sv. FRANČIŠEK SOLAN, redovnik    
Sv. BOGDAN, škof    
     
SOBOTA, 15.julij 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. BONAVENTURA, škof   Za † Dominika Pristovnik
Sv. VLADIMIR KIJEVSKI, knez    
     
NEDELJA, 16. julij 8.30 Za vse pokojne Sodinove
15. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
AREHOVA NEDELJA    
KARMELSKA MATI BOŽJA    
Sv. MARIJA MAGDALENA POSTEL    
     Bralki beril: Tanja Ribič    
                      Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 4. julij 19.00 Za † Dominika Pristovnik
Sv. ELIZABETA PORTUGALSKA, kraljica    
Sv. URH (UROŠ), škof    
     
ČETRTEK, 6. julij 19.00 Za † Anico Žlavs
Sv. MARIJA GORETI, mučenka    
Sv. MARIJA TEREZIJA LEDOCHOVSKA,    
mati črncev    
     
PETEK, 7. julij 8.00 Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. VILIBALD, škof   pokojne Divjakove
bl. sl. ANTON VOVK, škof    
Prvi petek    
     
SOBOTA, 8. julij 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KILIJAN, škof, mučenec   Po "namenu" (I)
Sv. PROKOPIJ PALESTINSKI, škof, muč.    
     
NEDELJA, 9. julij 8.30 Za † Ignaca Podgoršek
14. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
Sv. AVGUŠTIN ZHAO RONG in drugi    
Kitajski mučenci    
Sv. VERONIKA GIULIJANI, opatinja    
       Bralki beril: Marija Čretnik    
                        Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
Torek, 27. JUNIJ 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. HEMA KRŠKA, kneginja   Za † Ernesta Divjak in 
Sv. CIRIL ALEKSANDRIJSKI, škof   vse pokojne Divjakove
Sv. MARJETA BAYS   Za † Štefana Štimulak
     
ČETRTEK, 29. JUNIJ 19.00 Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. PETER IN PAVEL, apostola   Za duhovne poklice
Sv. JUDITA, redovnica    
Sv. RAJMUND, mučenec    
     
PETEK, 30. JUNIJ 8.00 Za † Štefana Štimulak
PRVI MUČENCI RIMSKE CERKVE   Za † Ernesta Divjak in vse
Sv. OTON BAMBERŠKI, škof   pokojne Divjakove
Sv. BERTRAND, škof    
     
SOBOTA, 1. JULIJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. OLIVER, škof, mučenec   Za † Anico Žlavs
Sv. ESTERA, svetop. žena   Za † Frančiško Pušnik
Sv. ARON, škof    
     
NEDELJA, 2. JULIJ 8.30 Za † Ignaca Podgoršek
13. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
PTUJSKOGORSKA MATI BOŽJA    
Sv. JANEZ FRANČIŠEK, duhovnik    
     Bralca beril: Jožica Jošt    
                       Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
ČETRTEK, 22. JUNIJ    
Sv. JANEZ FISCHER, škof 19.00 Za † Alojza Petrej
Sv. TOMAŽ MORE, mučenec   Za † Stanka Smerkolj
Sv. PAVLIN, škof    
     
PETEK, 23. JUNIJ 19.00 Za † Ano in Štefana 
SRCE JEZUSOVO   Božnik
Sv. JOŽEF CAFASSO, redovnik    
Sv. EDELTRUDA, opatinja    
     
SOBOTA, 24. JUNIJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
ROJSTVO JANEZA KRSTNIKA   Za † Anico Žlavs
Sv. SIMPLICIJ, škof   Po "namenu"
SVETOGORSKA NATI BOŽJA    
     
NEDELJA, 25. JUNIJ 8.30 Za † Marijo Škorjanc
12. NEDELJA MED LETOM   (1. obletnica), za
Sv. VILJEM IZ VECELLIJA, opat   Bernarda Škorjanc in za
      Bralca beril:Tanja Ribič   Vinka Rihter
                       Patricija Zazijal    
POPOLDNE SLOMŠEKOVA ROMARSKA   Zaključna sv. maša bo 
POT V ČREŠNJICE od Nove Cerkve   v Črešnjicah za
in Ponikve   † Terezijo in Karola Turk
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 13. JUNIJ 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. ANTON PADOVANSKI, red.   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. AKVILINA, mučenka    
     
ČETRTEK, 15. JUNIJ 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
SVETO REŠNJE TELO IN   Za † Stanka Smerkolj
REŠNJA KRI    
"TELOVO"    
Sv. VID, mučenec    
     
PETEK, 16. JUNIJ 8.00 Za † Ano Žlavs
Sv. BENO IZ MEISNA, škof   Po "namenu"
Sv. MARIJA TEREZIJA SHERER,    
redovnica    
Sv. TIHON, škof    
     
SOBOTA, 17. JUNIJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. RAJNER, samotar   Za † Frančiško Pušnik
Sv. TEREZIJA, hči port. kralja   Po "namenu"
redovnica    
     
NEDELJA, 18. JUNIJ 8.00 SLOVESNA SV. MAŠA
11. NEDELJA MED LETOM   Po maši kratka proc.
NEDELJA SV. REŠNJEGA TELESA   z dvema oltarjema
Sv. GREGOR JANEZ, škof   1. Pri križu- pri zakr.
  Bralki beril: Marija Čretnik   2. pri križu na vogalu
                   Brigita Pristovnik   Za † Frančiško in Alojza
    Podgoršek iz Borovja
     
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 5. JUNIJ 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
BINKOŠTNI PONEDELJEK   Po "namenu"
MARIJA, MATI CERKVE   Za birmance
Sv. BONIFACIJ, škof, mučenec   Pred mašo ob 18.30
TRIDNEVNICA ZA BIRMANCE, Star. in botre   spoved birmancev
     
TOREK, 6. JUNIJ 19.00 Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. NORBERT, škof, red. ust.   Za † Anico Žlavs
Sv. GILBERT, opat   Za starše birmancev
    Pred mašo ob 18.30 spoved staršev(bratov in ses.)
     
SREDA, 7. JUNIJ 19.00 Za † Frančiško Pušnik
Sv. ROBERT, opat   Za † Štefana Štimulak
PRVI MUČENCI TRŽAŠKE   Za birmanske botre
CERKVE    
Po maši generalka za    
birmance in botre    
     
PETEK, 9. JUNIJ 8.00 Za † Alojza Petrej
Sv. PRIMOŽ IN FELICIJAN,   Po "namenu"
Sv. EFREM SIRSKI, diakon    
Sv. RIHARD, škof    
     
SOBOTA, 10 JUNIJ 10.00 SLOVESNA ŠKOFOVA
PRAZNIK SVETE BIRME   MAŠA: somašujeta
BIRMUJE NAŠ ŠKOF msgr. dr.   dek. Alojz Vicman in
STANISLAV LIPOVŠEK   župnik
    Maša za birmance in
    birmanske družine
     
NEDELJA, 11. JUNIJ 8.30 Za † Cirilo in Friderika
SVETA TROJICA   Podgoršek
Sv. BARNABA, apostol   Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. JANEZ FAKUNSKI, red.   (10. obletnica)
   Bralca beril: Jožica Jošt   Za župljane
                      Peter Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 30. maj 19.00 Za † Ernesta Divjak
Sv. KANCIJAN IN DRUGI OGLEJSKI   in vse Divjakove
MUČENCI   Za † Stankota Smerkolj
Sv. IVANA ORLEANSKA, devica    
Sv. FEERDINAND KASTILJSKI, kralj    
     
ČETRTEK, 1. JUNIJ 19.00 Za † Werner Gottwalz in
Sv. JUSTIN, mučenec   Charlotte Wolf
Sv. JANEZ KRSTNIK SCALABRINI   Za † Alojza Petrej
Sv. ROMAN, škof    
     
PETEK, 2. JUNIJ 8.00 Za † Štefana Štimulak
Sv. MARCELIN IN PETER, mučenca   Po "namenu"
Sv. ERAZEM, škof    
Sv. NIKEFOR, carigrajski patrijarh    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 3. JUNIJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv KARL WANGA IN DRUGU UGANDSKI   Za Grobelnikove in Marčičeve
Sv. KLOTILDA, kraljica   in za Evico Kračun
Sv. HILARIJ, škof   Po "namenu"
PRVA SOBOTA    
     
NEDELJA, 4. JUNIJ 8.30 Za oba Lojzeta Pristovnik
BINKOŠTI   in za vse pokojne Šelihove
Sv. PETER VERONSKI, mučenec   iz Spodnjih Slemen
Sv. KVIRIN IZ SISKA, škof, mučenec    
       Bralki beril: Tanja Ribič    
                         Patricija Zazjal    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 23. MAJ 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. SOCERB TRŽAŠKI, mučenec   Za † Evico, Štefana, Kristino
Sv. EVTIHIJ, opat   Kračun in za Justiko Slemenšek
Sv. JANEZ KRSTNIK de ROSSI, duh.    
     
ČETRTEK, 25. MAJ 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
GOSPODOV VNEBOHOD   Za Ernesta Divjak in vse
Sv. BEDA ČASTITLJIVI, duhovnik   Divjakove
Sv. URBAN, papež    
     
PETEK, 26. MAJ 18.00 V BRDCAH ŠMARNICE Z MAŠO
Sv. FILIP NERI, duhovnik   v spomin na Slomškovo mamo
Sv. GODON, opat   Marijo Zorko
Sv. LAMBERT, škof   Za † duhovnika Štefana Kušar
    Za † Frančiško Pušnik
    Po "namenu"
     
SOBOTA, 27. MAJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
BL. ALOJZIJ GROZDE, mučenec   Za † Anico Žlavs
Sv. AVGUŠTIN CANTENBURYIS-ski   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. JULIJ, mučenec   Po "namenu"
     
NEDELJA, 28. MAJ 8.30 Za † Marico in Cirila Operčkal
7. VELIKONOČNA NEDELJA   Za † Ivana Štante, starše in
Sv. GERMAN PARIŠKI, škof   Ivana Ratajc
Sv. JUST ŠPANSKI, škof 16.00 ŠMARNICE PRI TREH KRIŽIH
       Bralki beril:Marija Čretnik    
                       Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 16. MAJ 19.00 Za starše Jakob, za brate in sestre
Sv. JANEZ NEPOMUK, duh., muč.   Po "namenu"
Sv. ANDREJ, jezuit, mučenec    
Sv. UBALD, škof    
     
ČETRTEK, 18. MAJ 19.00 Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. JANEZ I., papež, mučenec   Za † Stanka Smerkolj
Sv. FELIKS SPLITSKI, mučenec    
Sv. BLANDINA MERTEN, redovnica    
     
PETEK, 19. MAJ 8.00 Za Štefana Štimulak
Sv. KRISPIN, redovnik   Po "namenu"
Sv. IVO BRTONEK, duhovnik    
Sv. PETER CELESTINSKI, papež    
     
SOBOTA, 20. MAJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. BERNARDIN SIENSKI, duh.   Za † Ernsta Divjak in
Sv. HILARIJ, škof   vse Divjakove
Sv. ARHANGELTADINI, duhovnik   Za † Stanka Smerkolj
     
NEDELJA, 21. MAJ 8.30 Za † Ignaca Podgoršek
6. VELIKONOČNA NEDELJA   Za † Alojza Lugej
Sv. KRIŠTOF IN DRUGI MEHIŠKI   Za župljane
MUČENCI    
Sv. TIMOTEJ, diakon, mučenec    
  Bralca beril: Jožica Jošt    
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 9. MAJ 19.00 PRI FATIMSKI KAPELI
Sv. IZAIJA, prerok   Za † Amalijo in Franca Šelih in
Sv. MARIJA TEREZIJA JEZUSOVA,    vse Sp. Pavšerjeve
redovna ustanoviteljica   Po "namenu"
Sv. BEAT ŠVICARSKI, puščavnik    
     
ČETRTEK, 11. MAJ 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
Sv. MAMERT, škof   Po "namenu"
Sv. IGNACIJ LAKONIJSKI, redovnik    
Sv. ODO, opat    
     
PETEK, 12. MAJ 8.00 Za † Frančiško Pušnik
Sv. LEOPOLD MANDIČ, redovnik   Za † Alojza Petrej
Sv. NEREJ IN AHILEJ, mučenca    
Sv. PANKRACIJ, mučenec    
     
SOBOTA, 13. MAJ 19.00 PRI FATIMSKI KAPELI
FATIMSKA MATI BOŽJA   (Pred 100 leti 13. maja 1917
Sv. MARIJA DOMINIKA, redovnica   se je Marija prvič prikazala 
Sv. SERVACIJ, mučenec   pastirčkom v Fatimi na Port.)
    Za † Marijo, Martina in
    Amalijo Pristovnik
    Za † Anico  Žlavs
NEDELJA 14. MAJ 8.30 Za † Marijo Škorjanc, Marijo 
5. VELIKONOČNA NEDELJA   Rauh in Marijo Koprivnik
Sv. BONIFACIJ, mučenec   Za † Antona in Stanko 
Sv. JUSTINA, mučenka   Pristovnik in v dober namen
     Bralki beril:Tanja Ribič   Za † Milana in Cvetka Zalar
                      Patricija Zazijal    
Datum Ura Sv.maša
     
PONEDELJEK, 1. Maj 19.00 Za † Anico Žlavs
Sv. JOŽEF DELAVEC   Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. IZTOK, škof    
Sv. RIHARD, menih    
ZAČETEK ŠMARNIC    
     
ČETRTEK, 4. MAJ 19.00 Za † Frančiško Pušnik
Sv. FORJAN (CVETKO), mučenec   Za † Alojza Petrej
Sv. ZEFERIN, mučenec    
Sv. LADISLAV POLJSKI, redovnik    
     
PETEK, 5. MAJ 8.00 Za † Elisabeto in Heinricha
Sv. GOTARD, menih, škof   Rosenkranz
Sv. ANGEL, redovnik, mučenec    
Sv. KATARINA, red. ust.    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 6. MAJ 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. DOMINIK SAVIO, dijak, zavet. min.   Za družino Gottwalz Werner
Sv. KATARINA TROJANI, red. ust.   Za† Georgine Stegmueller
Sv. MARIJA, sred. milosti    
     
NEDELJA, 7. MAJ 8.30 Za vse rajne Sodinove
4. VELIKONOČNA NEDELJA   Za † Zorislava Beškovnik,
NEDELJA DOBREGA PASTIRJA   za starše Macuh, za brate:
Sv. GIZELA, opatinja   Janči, Tone, Franci in sestro
Sv. FLAVIJA DOMITILA, mučenka   Pepco Kline
Za duhovniške poklice    
     Bralki beril: Marija Čretnik    
                      Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 25.APRIL 19.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. ERMENIJ, opat, škof   Za starše Mirnik in brata Alojza
Sv. ANIJAN, škof   in Ivana in za vse Grobelnikove
    Za † Ano Zagožen
     
ČETRTEK, 27. APRIL 19.00 Za † Stanka Smerkolj
Sv. HOZANA KOTORSKE, devica   Za † Alojza Petrej
Sv. NIKOLAJ ROLAND, duhovnik    
     
PETEK, 28. APRIL   8.00 Za † Ano in Štefana Božnik
Sv. PETER CHANEL, duhovnik, muč.   Po "namenu"
Sv. LUDVIK MONTFORSKI, duhov.    
Sv. VITAL, mučenec    
     
SOBOTA, 29. APRIL 19.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. ROBERT FLAMSKI, opat   Za † Anico Žlavs
Sv. SEVER, škof   Za Frančiško Pušnik
Sv. KATARINA SIENSKA    
     
NEDELJA, 30. APRIL   8.30 Za † Ignaca Podgoršek
2. VELIKONOČNA NEDELJA   Za župljane
Sv. PIJ V., papež    
Sv. JOŽEF COTTOLENGO, redovnik    
ZAČETEK TEDNA MOLITVE ZA    
DUHOVNE POKLICE    
         Bralca beril:Jožica Jošt    
                           Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 17. APRIL 8.30 Za † Anico Žlavs
VELIKONOČNA OSMINA   Za † Frančiško Pušnik
Sv. SIMON BARSABEJSKI. škof    
Sv. ROBERT, opat 17.00  V FATIMSKI KAPELI
     Bralca beril: Marija Čretnik   Za vse pokojne Joštove
                       Brigita Pristovnik    
     
TOREK, 18. APRIL 19.00 Za † Ano in Štefana Božnik
VELIKONOČNA OSMINA   Za † Ano Hrovatič
Sv. EVZEBIJ, škof    
Sv. GALDIN, škof    
     
ČETRTEK, 20. APRIL 19.00 Za † Ignaca Podgoršek
VELIKONOČNA OSMINA   Za † Alojza Petrej
Sv. TEOTIM (TEO), misijonar    
Sv. NEŽA, mučenka    
     
PETEK, 21. APRIL   8.00 Za † Terezijo in Jožefa Kraljič
VELIKONOČNA OSMINA   Za † Feančiško Pušnik
Sv. ANZELM, škof    
Sv. KONRAD IZ PARZHNA, red.    
     
SOBOTA, 22. APRIL 19.00 NEDELJSKA MAŠA
VELIKONOČNA OSMINA   Za † Anico Žlavs
Sv.HUGO, škof   Po "namenu"
Sv. LEONID, mučenec    
     
NEDELJA, 23. APRIL 8.30 Za pokojne Kotjekove in za
BELA NEDELJA   Boža Zazjal
NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA   Za † Jero, Janeza, Franca,
Sv. JURIJ, mučenec   Cvetkota in Borisa Laznik
Sv. VOJTEH (ADALBERT), muč.    
  Bralca beril: Patricija Zazijal    
                    Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv.maša
     
TOREK, 11. April 17.30 V FATIMSKI KAPELI
Sv. STANISLAV, škof, mučenec   Za † Avgusta in vse Grobelnikove
Sv. GEMA (BISERKA) GALGANI   in za Evico Kračun
Sv. ELENA GUERRA, red. ustan.   Za † Ano in Štefana Božnik
     
VELIKONOČNO TRIDNEVJE    
     
ČETRTEK, 13. APRIL 17.30 ZADNJA VEČERJA
VELIKI ČETRTEK   Za pozabljene verne duše
   Bralki beril: Marija Čretnik   v vicah
                     Brigita Pristovnik   Za † Stanka Smerkolj
    Po maši molitvena ura pri 
    Božjem grobu
     
     
PETEK, 14. APRIL 17.30 OPRAVILO V ČAST GOSPOD.
VELIKI PETEK GOSPODOVEGA   TRPLENJU
TRPLENJA   Berilo, PASIJON
       Bralci beril: Marija Čretnik   Velike prošnje
                        Patricija Zazijal   Odkrivanje in češčenje križa
                        Brigita Pristovnik   Obhajilo
                        Peter Pristovnik   Prenos najsvetejšega v
    Božji grob
     
VELIKA SOBOTA, 15. APRIL 7.00 BLAGOSLOV OGNJA na poti
VELIKA SOBOTA GOSPODOVEGA   k župnišču
VSTAJENJA   Molitev, Litanije
JEZUS POČIVA V GROBU    
     Bralca beril: Patricija Zazjal 8.00 OHAJILO BOLNIKOV
                       Peter Pristovnik   BLAGOSLOV JEDI
  9.30 Borovje
  10.30 Črešnjice-cerkev
  11.15 FATIMSKA KAPELA
     
  17.30 VELIKONOČNA VIGILIJA
    Pred cerkvijo: Blagoslov 
    ognja in Velikonočne sveče
    Procesija v cerkev
    HVALNICA VELIKONOČNI SVEČI
    Blagoslov vode
    Sveta maša:
    Za † Ignaca podgoršek
    Po "namenu"
     
NEDELJA, 16. April 7.00 VELIKONOČNA PROCESIJA
VELIKONOČNA NEDELJA, PRAZNIK   samo okoli cerkve
GOSPODOVEGA VSTAJENJA   Sledi sv. maša
   Bralca beril: Jožica Jošt   Za † Rudolfa Kolar in vse 
                     Peter Pristovnik   pokojne Sp. Dolanove
    Za župljane
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 4. APRIL 17.00 "Po namenu"
Sv. IZIDOR SEVILJSKI, škof    
Sv. BENEDIKT NIGER, redovnik    
Sv. PETER IZ POITIERSA, škof    
     
ČETRTEK, 6.APRIL 17.00 Za † Alojza Petrej
Sv. IRENEJ IZ SREMA, škof, mučenec    
Sv. NOTKAR, glasbenik    
     
PETEK, 7. APRIL 17.00 Za † Stanka Smerkolj
Sv. JANEZ KRSTNIK de ja SALLE    
duhovnik,  red. ustanovitelj    
     
SOBOTA, 8. APRIL 17.00 Za † Bertija Salobir
Sv. MAKSIM IN TIMOTEJ, mučenca    
Sv. DIONIZIJ, škof    
Sv. JULIJA, redovnica    
PRVA SOBOTA    
     
NEDELJA, 9. APRIL 8.30 Za župljane
6. PPOSTNA- CVETNA NEDELJA   Za † Marijo Škorjanc
NEDELJA GOSPODOVEGA TRPLENJA   BLAGOSLOV CVETJA, 
Sv. MAKSIM ALEKSANDRIJSKI, škof   BUTARIC zunaj pred 
Sv. VALTRUDA, redovnica   zakristijo
  Bralci beril: Marija Pristovnik    
                   Brigita Čretnik    
                   Peter Pristovnik      
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 28. MAREC 16.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. MILADA (MARIJA PRAŠKA)   Za Marijo (obletnica), Karla in Štefanijo Štante
Sv. VOJAN (BOJAN), knez    
Sv. PEREGRIN, redovnik    
     
ČETRTEK, 30. MAREC 17.00 Za † Stanka Smerkolj
Sv. JANEZ KLIMAK, opat    
Sv. AMADEJ (BOGOLJUB) Savojski voj.    
Sv. ZOSIM, škof    
     
PETEK, 31. MAREC 8.00 Za † Ano Zagožen
Sv. GVIDO (VIDO), opat    
Sv. BENJAMIN, diakon, mučenec    
Sv. KORNELIJA, mučenka    
     
SOBOTA, 1. APRIL 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. TOMAŽ TOLETINSKI, misjonar   Za † Anico Žlavs
Sv. AGAPA (LJUBA) IN IRENA, muč.    
Sv. CELIJ IRSKI, škof    
     
NEDELJA, 2. APRIL 8.30 Za župljane
5. POSTNA NEDELJA   "Po namenu"
Sv. FRANČIŠEK PAOLSKI, redovni ust.    
Sv. MARIJA EGIPTOVSKA, spokornica    
    Bralca beril: Jožica Jošt    
                      Peter Pristovnik    
     
     
Datum Ura Sz. maša
     
TOREK, 21. MAREC 17.00 Za † Ano Zagožen
Sv. SERAPION, škof, mučenec   Za † Heleno Zupanek
Sv. LUPICIN, opat    
Sv. HUGOLIN, eremit    
     
ČETRTEK, 23. MAREC 17.00 Za † Anico Žlavs
Sv. ALFONZ, škof   Za † Bertija Salobir
Sv. JOŽEF ORIOL, duhovnik    
Sv. REBEKA, redovnica    
     
PETEK, 24. MAREC 8.00 Za † Rudija in Ludvika
Sv. KATARINA ŠVEDSKA, redovnica   Majdič
Sv. DIONIZIJ PALESTINSKI, mučenec    
Sv. Simon (deček), mučenec    
     
SOBOTA, 25. MAREC 17.00 NEDELJSKA MAŠA
GOSPODOVO OZNANENJE   Za † Marijo Škorjanc
Sv. PROKOP ČEŠKI, opat   Za † Alojza Petrej
Sv. REBEKA, svetopisemska žena    
Sklep tedna družine    
     
NEDELJA, 26. MAREC 8.30 Za župljane
4. POSTNA NEDELJA   "Po namenu"
Sv. EVGENIJA, mučenka   Za † Ludvika Košič in Ano 
Sv. Kastul, mučenec   Gorenak
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
     
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 14 MAREC 16.00 PRI FATIMSKI KAPELI
Sv. MATILDA, kraljica   Za † Anico Žlavs
Sv. LEOBIN, škof   "Po namenu"
Sv. PAVLINA, redovnica    
     
ČETRTEK, 16. MAREC 17.00 Za † Slavkota Kraljič
Sv. HILARIJ OGLEJSKI, škof   0bletnica
Sv. HERBERT, škof   "Po namenu"
Bl. Sl. DANIEL HALAS, duhovnik, muč.    
     
PETEK, 17. MAREC 8.00 Za † Heleno Zupanek
Sv. PATRIK, škof, misjonar   Za † Stanka Smerkolj
Sv. JEDERT (JERICA), opatinja    
Sv. JOŽEF IZ ARIMATEJE    
     
SOBOTA, 18. MAREC 17.00 Liturgično praznovanje
Sv. CIRIL JERUZALEMSKI, škof   praznika Svetega Jožefa
Bl. Sl. VENDELIN VOŠNJAK, redovnik   Za † Terezijo in Jožefa
    Kraljič in za sina Joškota
    Za † oba Jožeta Jošt in za vse
    pokojne Joštove
     
NEDELJA, 19. MAREC 8.30 Za † Kunigundo, Jožeta in
3. POSTNA NEDELJA   Tončija Črešnar
Sv. JOŽEF, Jezusov rednik   Za † oba Jožeta Plešnik in
Sv. SIBILINA BISCOSSI, redovnik   pokojne Sodinove
Začetek tedna družine    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                        Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 7. MAREC 17.00 Za † Bertija Salobir
Sv. PERPETUA IN FELICITA, muč   Za † Alojza Petrej
Sv. PAVEL, škof    
Sv. TEREZIJA REDI, redovnica    
     
ČETRTEK, 9. MAREC 17.00 Za † Vladimira Korošec
Sv. FRANČIŠKA RIMSKA, redovnica   Za † Stanka Smerkolj
Sv. BRUNO, škof, mučenec    
Sv. PACIJAN, škof    
     
PETEK, 10. MAREC 8.00 Za † Rudija in Ludvika
40 MUČENCEV IZ ARMENIJE   Majdič
Sv. MAKARIJ JERUZALEMSKI, škof    
Sv. SIMPLICIJ, papež    
     
SOBOTA, 11. MAREC 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. BENEDIKT, škof   Za † Frančiško in Alojza
Sv. SOFRONIJ, škof   Slemenšek
Sv. KONŠTANTIN, spokornik, mučenec   Za † Cirilo in Friderika
KVATRE   Podgoršek
     
NEDELJA, 12. MAREC 8.30 Za † Amalijo, Marijo in
2. POSTNA NEDELJA   Rudolfa Podgoršek
Sv. INOCENC I., papež   Za † Evico Kračun za
Sv. ALOJZIJ ORIONE, duhovnik   Blaščakove in Brošnjakove
  Bralki beril: Marija Čretnik   in za zdravje
                    Brigita Pristovnik   Za † Jero, Janeza, Francija
    Florjana, Borisa Laznik
VEČNO ČEŠČENJE   MOLITVENE URE
POMLADANSKE "KVATRE" 15.00 Izpostavitev Najsvetejšega
(četrt leta)   v monštranci
Kvaterna nabirka za bogoslovje 16.30 Križev pot
Med molitvenimi urami je priložnost 17.00 SKLEP: Sveta maša
za sv. spoved   Litanije Srca Jezusovega
     
Datum Ura Sv.maša
     
TOREK, 28. FEBRUAR 17.00 Za vse Grobelnikove
Predvečerna maša   Marčičeve in za Evico Kračun
OD SREDE 1. MAREC   Po Evangeliju: BLAGOSLOV
P E P E L N I C A   PEPELA IN PEPELNJENJE
ZAČETEK POSTNEGA ČASA    
STROGI POST    
Bralec berila: Peter Pristovnik    
     
ČETRTEK, 2. MAREC 17.00 Za † Ludvika Majdič
Sv. NEŽA PRAŠKA, klarisa, opatinja   "Po namenu"
Sv. ANGELA OD KRIŽA, redov. ust.    
Sv. KAREL DOBRI, grof    
     
PETEK, 3. MAREC 8.00 Za † Dragota Žurej
Sv. KUNIGUNDA, kraljica   "Po namenu"
Sv. MARIJ IN ASTERIJ, muč.    
Sv. ANZELM FURLANSKI, opat    
     
SOBOTA, 4. MAREC 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KAZIMIR, poljski kralj   Za † Franca Ambrož in
Sv. LUCIJ I., papež   starše - obletnica
     
NEDELJA, 5. MAREC 8.30 Za † Cito in Franca Kračun
1. POSTNA NEDELJA   in za Vadburgo Pušnik
Sv. HADRIJAN, mučenec 16.00 KRIŽEV POT
Sv. OLIVIJA (LIVIJA), muč.    
Bralca beril: Jožica Jošt    
                   Peter Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 21. FEBRUAR 16.00 V FATIMSKI KAPELI
Sv. PETER DAMIANI, škof, cerkv.   Za pokojne Zgornje
učitelj   Paušerjeve
Sv. IRENA RIMSKA (MIRA), devica    
Sv. MARIJA DOMINICI, redovnica    
     
ČETRTEK, 23. FEBRUAR 17.00 Za † Milana Rihtar
Sv. POLIKARP, škof, mučenec   "Po namenu"
Sv. JOŽEFINA VANNINI, red. ust.    
Sv. ŠTEFAN VINCENC, mučenec    
     
PETEK, 24. FEBRUAR 17.00 Za † Anico Žlavs
Sv. MATIJA, apostol   "Po namenu"
Sv. KONSTANCIJ, redovnik    
Sv. MODEST TRIERSKI, škof    
     
SOBOTA, 25. FEBRUAR 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. VALBURGA, opatinja   Za † Vladimira Korošec
Sv. TARAZIJ, carigrajski patriarh    
     
NEDELJA, 26. FEBRUAR 8.30 Za † Pavlo, Slavico in Jožeta
8. NEDELJA MED LETOM   Ribič
Sv. ALEKSANDER (BRANKO), škof   Za † Ano in Vinka Jelovšek
Sv. PORFIRIJ, puščavnik, škof   Za † Marijo in Alojza Goričan
        Bralki beril: Marija Čretnik    
                         Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 14. FEBRUAR 17.00 Za † Vladimira Korošec
Sv. VALENTIN (ZDRAVKO), duhovnik    
mučenec    
Sv. ELEVKADIJ, škof    
Sv. VINCENC VILAR DAVID, mučenec    
     
ČETRTEK, 16. FEBRUAR 17.00 Za † Anico Žlavs
Sv. JULIJANA KOPRSKA, mučenka   "Po namenu"
Sv. ONEZIM, škof, mučenec    
Sv. JOŽEF ALLMANO, duhovnik    
     
PETEK, 17. FEBRUAR 8.00 Za † Milana Rihtar
SEDEM USTANOVITELJEV REDA   "Po namenu"
SERVITOV    
Sv. SILVIN, škof    
     
SOBOTA, 18. FEBRUAR 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. FRANČIŠEK REGIS CLET,   Za † Ludvika Majdič
duhovnik, mučenec   "Po namenu"
Sv. JANEZ PETER NEEL    
duhovnik, mučenec    
Sv. JANEZ IZ FIESOLE, redovnik    
     
NEDELJA, 19. FEBRUAR 8.30 Za † Cirilo in Friderika 
7. NEDELJA MED LETOM   Podgoršek
Sv. KONRAD IZ PIACENZE   Za župljane
spokornik    
     Bralca beril:Jožica Jošt    
                      Peter Pristovnik    
Datum                              Ura Sv.maša
     
TOREK, 7. FEBRUAR                            16.00 V FATIMSI KAPELI

Sv. KOLETA (NIKA), redovnica                       Za † Marijo Podgoršek

Sv. ROZALIJA, redovnica                                za brate in sestre

 

 

ČETRTEK 9. FEBRUAR                             17.00 Za † Anico Žlavs

Sv. APOLONIJA (POLONA), devica,                 "Po namenu"

mučenka

Sv. ANA KATARINA EMERICK, red.

 

 

PETEK, 10. FEBRUAR                                8.00 Za † Heleno Zupanek

Sv. SHOLASTIKA, devica, red.

Sv. ALOJZIJ STEPINAC, škof, muč.

 

SOBOTA, 11. FEBRUAR                             17.00 NEDELJSKA MAŠA

LURŠKA MATI BOŽJA -                                      Za † Dragota Žurej

SVETOVNI DAN BOLNIKOV                                "Po namenu"

Sv. BENEDIKT ANIANSKI, opat

Sv. SATURNIN IN VIKTORIJA, mučenca

 

NEDELJA, 12. FEBRUAR                            8.30 Za † Marijo Škorjanc

6. NEDELJA MED LETOM                                   Za župljane

Sv. HUMBELINA. redovnica

Sv. EVLALIJA, mučenka

      Bralki beril: Marija Čretnik

                        Brigita Pristovnik

Datum                              Ura Sv. maša
     
TOREK, 31. JANUAR                               17.00 Za † Anico Žlavs

Sv. JANEZ BOSKO, duhovnik

Ustanovitelj salezijancev

Sv. FRANZ KSAVER BANCHI, redovnik

 

 

ČETRTEK, 2. FEBRUAR                            17.00 Za † Ludvika Majdič

JEZUSOVO DAROVANJE-                                        Po "namenu"

SVEČNICA                                                         PO MAŠI BLAGOSLOV 

Sv. SIMEON IN ANA, preroka                           Sv. BLAŽA

BLAGOSLOV SVEČ

 

PETEK, 3. FEBRUAR                                  8.00 Za † Milana Rihtar

Sv. BLAŽ, škof, mučenec

Sv. OSKAR, škof

B. sl. JANEZ GNIDOVEC, škof

Prvi petek

                   

SOBOTA, 4. FEBRUAR                              17.00 NEDELJSKA MAŠA

Sv. JOŽEF LEONIŠKI, kapucin                            Za † Vladimira Korošec

Sv. JANEZ de BRITO, jezuit, muč.

Sv. GILBERT, red. ustanovitelj

PRVA SOBOTA

 

NEDELJA, 5. FEBRUAR                               8.30 Za † Frančiško Zazjal in 

5. NEDELJA MED LETOM                                    pokojne Gindečeve

Sv. AGATA, devica, mučenka

       Bralca beril: Jožica Jošt

                         Peter Pristovnik

Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 24. JANUAR 16.00 FATIMSKA KAPELA
Sv. FRANČIŠEK SALEŠKI, škof,    Za † Heleno Zupanek
Sv. FELICIJAN, mučenec, škof    
Sv. JANEZ GROOVE, mučenec    
     
ČETRTEK, 26. JANUAR 17.00 Za † Vladimira Korošec
Sv. TIMOTEJ IN TIT, škofa    
Sv. PAVLA RIMSKA, vdova    
Sv. MIHAEL KOZAL, škof, mučenec    
     
PETEK, 27. JANUAR 8.00 Za † Milana Rihtar
Sv. ANGELA MEDICI, ustanoviteljica    
Uršulink    
     
SOBOTA, 28. JANUAR 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. TOMAŽ AKVINJSKI, duhovnik   Za družini Kraljič in
Sv. JULIJAN KASTILJSKI, škof   Rosenkranz
     
NEDELJA, 29. JANUAR 8.30 Za † Marico in Cirila 
4. NEDELJA MED LETOM   Oprčkal
NEDELJA SVETEGA PISMA   Za župljane
Sv. KONSTANCIJ, škof    
Sv. VALERIJ, škof    
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 17. JANUAR 17.00 Za † Heleno Zupanek
Sv. ANTON (ZVONKO), puščavnik   Za župljane
Sv. ANTON KOPRSKI, redovnik    
Sv. MAVER IN PLACID, meniha    
     
ČETRTEK, 19. JANUAR 17.00 Za † Milana Rihtar
Sv. MAKARIJ ALEKSANDRIJSKI, opat    
Sv. JAKOB SALES in drugi Jezuitski muč.    
BOŽJI SLUŽABNIK FRIDERIK BARAGA,    
misjonar    
     
PETEK, 20. JANUAR 8.00  Za † Dragota Žurej
Sv. FABIJAN, papež, mučenec    
Sv. SEBASTIJAN (BOŠTJAN), mučenec    
Sv. EVTIMIJ ARMENSKI, opat    
     
SOBOTA, 21. JANUAR 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. NEŽA, mučenka   Za župljane
Sv. EPIFANIJ PAVIJSKI, škof    
     
NEDELJA, 22. JANUAR 8.30 Za † Amalijo in Franca Šelih
3. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
Sv. VINCENCIJ (VINKO), dijakon, muč.    
Sv. LAURA, devica    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                        Peter Pristovnik    
Datum ura Sv. maša
     
TOREK, 10. JANUAR 16.00 FATIMSKA KAPELA
Sv. GREGOR NIŠKI, škof, cerkv. učitelj   Za † Heleno Zupanek
Sv. VILJEM, škof    
Sv. AGATON, papež    
     
ČETRTEK, 12. JANUAR 17.00 Za † Dragota Žurej
Sv. TATJANA (TANJA), mučenka    
Sv. BENEDIKT BISCOP, škof    
Sv. ANTON MARIJA PUCCI, redovnik    
     
PETEK, 13. JANUAR 8.00 Za † Milana Rihtar
Sv. HILARIJ (RADOVAN), škof,    
cerkveni učitelj    
Sv. GOTFRID, redovnik    
     
SOBOTA, 14. Januar 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. ODON (OTON) prior v Jurkloštru   Za † Vladimira Korošec
Sv. SAVA, škof    
Sv. FELIKS NOLANSKI, duhovnik    
     
NEDELJA, 15. JANUAR 8.30 Za † Terezijo in Antona Ribič
2. NEDELJA MED LETOM   za brate in sestre iz Borovja
Sv. ABSALON, koprski škof   Za † Stanko in Antona Pristovnik
Sv. PAVEL IZ TEB, puščavnik    
    Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 3. JANUAR 17.00 Za † Milana Rihtar
PRESVETO JEZUSOVO IME   Za župljane
Sv. GENOVEFA PARIŠKA, devica    
Sv. JOŽEF MARIJA TOMASI    
     
ČETRTEK, 5. JANUAR 17.00 Za † Vladimira Korošec
Sv. JANEZ NEPOMUK NEUMANN, škof    
Sv. ROGERIJ, redovnik    
     
PETEK, 6. JANUAR 17.00 Za † Kristino Sitar
RAZGLAŠENJE GOSPODOVO    
Sv. TRIJE KRALJI    
GAŠPER,  MIHA, BOLTEŽAR)    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 7. JANUAR 17.00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. RAJMUND, duhovnik   Za † Alojza Dragajner
Sv. VALENTIN (ZDRAVKO), ukof    
Sv. MARIJA TEREZIJA HAZE,    
redovna ustanoviteljica    
     
NEDELJA, 8. JANUAR 8.30 Za † Frančiško in Alojza
JEZUSOV KRST   Slemenšek
Sv. SEVERIN NORŠKI, opat   Za † duhovnika Karla Jošt
Sv. RIHARD, škof   Za † Slavico Polh
KONEC BOŽIČNEGA ČASA   Za vse pokojne Slemenškove
      Bralca beril: Jožica Jošt   iz Brdc
                        Peter Pristovnik    
MED MAŠO POJE MOŠKI PEVSKI ZBOR    
ANTON BEZENŠEK FRANKOLOVO    
     
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 26. DECEMBER 8.30 Za † župnika  Štefana Kušar
Sv. ŠTEFAN, mučenec   Za † Ivano Plešnik in pokojne
2. BOŽIČNI DAN   Sodinove
     Bralca beril: Jožica Jošt   Za † Maro in Ivana Šmit
                        Peter Pristovnik    
     
TOREK. 27. DECEMBER 17.00 Za župljane
Sv. JANEZ, apostol in evangelist   BLAGOSLOV VINA
     
ČETRTEK, 29. DECEMBER 17.00 Za † Dragota Žurej
Sv. TOMAŽ BECKET, škof, mučenec    
Sv. DAVID, kralj    
Peti dan božične osmine    
     
PETEK, 30. DECEMBER 8.00 Za † Kristino Sitar
SVETA DRUŽINA    
Sv. FELIKS I., papež    
Sv. JANEZ BOCCARDO, duhovnik,    
redovni ustanovitelj    
     
SOBOTA, 31. DECEMBER 14.30 SLOVO OD STAREGA LETA
Sv. SILVESTER   ZAHVALNO BOGOSLUŽJE
Sedmi dan božične osmine   Za vse pokojne župljane
     
NEDELJA, 1. JANUAR (2017) 9.00 Za starše Kolar, Cito in Dankota
MARIJA, MATI BOŽJA   Za † Terezijo in Karola Turk
NOVO LETO - DAN MIRU   Za † žpk.Petra Grobelnik in vse
Sv. FULGENCIJ, škof   Grobelnikove
Začetek meseca verskega tiska    
         Bralki beril: Marija Čretnik    
                          Brigita Pristovnik    
     
Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante