Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

Slovenec, tvoja zemlja je zdrava

in pridnim nje lega najprava.

Polje, vinograd, gora, morje,

ruda, kupčija, tebe rede.

                   Valentin Vodnik

Spoštovani verniki in obiskovalci te spletne strani

 

Imate kakšno željo? Pišete na našo elektronsko pošto!

 

zupnijacresnjice@gmail.com

Gorje mu, kdor v nesreči biva sam,

a srečen ni, kdor srečo uživa sam!

 

Če načrtuješ za eno leto, posej žito.

Če načrtuješ za deset let, posadi drevo.

Če načrtuješ za bodočnost, vzgajaj mladino.

           Kitajski pregovor

NOVICE - ZABELEŽITE SI!

Opozorilo!

Opozarjam, da za oglase in novice na tej spletni strani ne jamčim!

Izšla je knjiga fotomonografija

ŽIVLJENJE OB TESNICI NEKOČ IN DANES, avtorja Matije Založnika. Knjiga je bralcem že na voljo in jo lahko naročate na št. 041 630 335. Knjiga vsebuje preko 1300 grafičnih prikazov in fotografij, ter mnogo informacij in zgodb iz preteklosti. Vsebino spremljajo tudi lirična in epska dela domačinov iz Frankolovega. Knjiga fizično predstavlja  formata velikosti 230x320x45mm in je natisnjena na 630 straneh. Je zgodovinsko poučna polna informacij minulega in trenutnega življenja ob Tesnici.

                      Priporočam v branje

P.S

Knjiga podaja v tekstu in slikah razne zanimivosti tudi sosednih krajev Frankolovega. Obširneje tukaj pod „Knjiga, Življenje ob Tesnici“.

Uradne ure Centra za zbiranje odpadkov v Vojniku so od 10. maja 2016 dalje vsak:

  • torek: od 15.00 do 19.00

  • četrtek: od 14.00 do 19.00 (15. marec–15. november)

  • četrtek: od 14.00 do 18.00 (16. november –14. marec)

  • sobota: od 8.00 do 12.00 ure.

               Lea Sreš

                                          MojaObčina.si Vojnik 

Stran s telefoni med vožnjo! 

Agencija za varnost prometa tudi letos vodi in koordinira nacionalno akcijo, s katero opozarjajo na nevarnost uporabe mobilnih telefonov med vožnjo. Akcija bo potekala v sodelovanju s policijo in sicer od 14. do 27. januarja 2019, ko bodo voznike opozarjali, da mobilni telefoni ne sodijo v promet. Ključno sporočilo, ki ga želijo posredovati voznikom in voznicam je, naj med vožnjo ne uporabljajo mobilnega telefona, ampak naj se varno ustavijo na primernem mestu in opravijo telefonski klic ali pošljejo SMS sporočilo. Vse lahko počaka, le življenje, vaše ali od koga drugega ne bo!

Povzela: Lea Sreš

Glasbeno - literarni večer: 200 let od smrti Valentina Vodnika

Katoliško-kulturno društvo Ivan Šopar Vojnik vabsoboto 02.02.2019, na glasbeno - literarni večer: 200 let od smrti Valentina Vodnika, ki bo v Domsv. Jerneja Vojnik, Murnova ulica 4ob 18.00 uri (po večerni maši na Svečnico).

Žalna slovesnost v spomin in poklon "frankolovskim žrtvam"

Občina Slovenske Konjice in Spominsko društvo 100 frankolovskih žrtev na Stranicah vabita na žalno slovesnost v spomin in poklon "frankolovskim žrtvam", ki bo v soboto, 9. februarja 2019 ob 11. uri, na prireditvenem prostoru ob grobovih talcev v Grabnu pri Stranicah. Slavnostni govornik bo Marjan Šarec, predsednik Vlade Republike Slovenije. Polaganje vencev pri spodnjem grobišču bo potekalo ob 10.45 uri. Pred in po žalni slovesnosti bo možen brezplačen ogled stalne zbirke "100 frankolovskih žrtev" v muzejski hiši Spominskega društva.

Narodna-zabavna prireditev "Ostanimo prijatelji"

Prosvetno društvo Antona Bezenšeka Frankolovo organizira v nedeljo 03.03.2019 ob 16:00 uri tradicionalno narodno-zabavno prireditev "Ostanimo prijatelji" v dvorani OŠ Anton Bezenšek Frankolovo.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante