Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

NEDELJA SV. REŠNJEGA TELESA ALI "TELOVO"

V nedeljo 22. junija ob 9.00 uri smo tudi v Črešnjicah obhajali nedeljo sv. Rešnjega Telesa. Slovesna sveta maša, ki jo je bral naš duhovnik dr. Vinko Kraljič, se je zaključila s svečano procesijo s štirimi Evangeliji. Ob lepem sončnem vremenu se je vila dolga procesija z Rešnjim Telesom ob številnem številu vernikov po asfaltni, pa tudi kolovozni cesti. Procesijo je vodilo deset ministrantk in ministrantov, cerkveni možje ki so nosili baldahin ter druge svečane pripomočke, ter cerkveni mešani zbor, ki nam je svojim petjem popestril in olepšal to procesijo.

          To svečano procesijo si lahko ogledate v galeriji fotografa Aleša na tej strani.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante