Opozorilo šoferjem in sopotnikom

Morda ne bo prav nič odveč, če boste odslej redno preverjali, ali je za kljuko vrat vašega avtomobila zataknjen kovanec.

Nemudoma ga odstranite, ponovno zaklenite avtomobil in preverite, ali je res zaklenjen.

V tujini opažajo nov način vlamljanja. Gre za trik, pri katerem nepridipravi zataknejo kovanec za kljuko avtomobilskih vrat, ki so manj opazna (recimo na sovoznikovi strani). Voznik avtomobila tega ne opazi, se normalno odpelje v službo, stopi iz avtomobila, ga zaklene in odide.

Kovanec deluje kot motilec centralnega zaklepanja in avtomobil v resnici ostane odklenjen.

Če ne parkirate na ravno izpostavljeni lokaciji, postane vse, kar je v avtomobilu, lahek plen za nepridiprave, ki avtomobil brez težav izpraznijo, se celo odpeljejo, za njimi pa ne ostanejo niti vidne sledi vloma.

Kraja avtomobila se lahko zgodi celo tako, da vas vlomilec počaka, skrit na zadnjih sedežih in vas preseneti, ko sedete v avtomobil ter vas prisili, da mu predate ključe.

Da bi se izognili tovrstnim težavam, raje preverite kljuke na vratih avtomobila in poskrbite za svojo varnost.