KORUZNA POLENTA IZ KORUZNE MOKE

(Danes napravimo koruzno polento iz koruzne moke in ne iz koruznega zdroba.)

Za 4 osebe

24-30 dkg koruzne moke, ne koruznega zdroba

2 1/2 krat toliko vode kot moke

3-4 dkg olja

V vrelo slano vodo, ki ji prilijemo olje, stresemo med mešanjem koruzno moko. Kuhamo 40 minut. Med tem časom jo pogosto premešamo. Na zadnje dodamo olje, da je polenta bolj voljna. Pred serviranjem jo primerno oblikujemo.

Na vaše presenečenje vam danes k tej polenti priporočam kuhano kislo zelje. Pač stvar okusa vsakega posameznika.

Namesto polente, lahko napravite tudi žgance, če maso napravite malo bolj gosto in "narežete" z žlico. Vse to pa zabelite s svinjskimi ocvirki, seveda, če nimate zdravstvenih problemov!

SUROVO KISLO ZELJE IMA VELIKO ZDRAVILNIH UČINKOV:

Surovo kislo zelje  vsebuje mnogo vitamina C, A, B1, B2, B6, B9, B12 in vitamin K, ter vsebuje mnogo mlečne kisline.

Mlečna kislina prepričuje gnilobne procese v črevesju, širi ožilje,

zmanjšuje poapnenje žil in zmanjšuje krvni tlak. Povečuje tek in prepričuje prezgodnje staranje. Mlečna kislina je primerna tudi za sladkorne bolnike, pomaga  pri bronhitisu, astmi in ledvičnih kamnih.