Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

1. APRIL: SV.LJUBA, mučenka

                      SV.IRENA, mučenka

                      SV.TOMAŽ TOLETINSKI, misijonar, muč.

                      SV.HUGO, škof

             SV.AGAPA (LJUBA),mučenka

2. APRIL: SV.TEODOZIJA, mučenka

                      SV.MARIJA EGIPTOVSKA, spokornica

                      SV.FRANČIŠEK PAOLSKI, misijonar

3. APRIL: SV.SIKST I., papež

             SV.IRENA

             SV.RIHARD (RIKO), škof

4. APRIL: SV.IZIDOR SEVILJSKI, škof

                      SV.PETER IZ POITIERSA, škof

             SV. BENEDIKT NIGERJANSKI, redovnik

5. APRIL: SV.VINCENCIJ FERRER, duhovnik

6. APRIL: SV.VILJEM, opat

             SV.IRENEJ IZ SMIRNE, škof, mučenec

                      SV.IRENEJ IZ SREMA, škof, mučenec

7. APRIL: SV.HERMAN JOŽEF, redovnik

             SV.ALEKSANDER, mučenec

             SV.JANEZ KRSTNIK DE LA SALLE, duhovnik

8. APRIL: SV.TIMOTEJ, mučenec

                     SV.MAKSIM, mučenec

                     SV.DIONIZIJ, škof

                     SV.JULIJA, redovnica

                     SV.VALTER

9. APRIL: SV.MAKSIM ALEKSANDRIJSKI, škof

                      SV.HUGO, škof

                      SV.VALTRUDA

10. APRIL: SV.EZEKIEL, prerok

                        SV.DOMNIJ (DOMEN), škof, mučenec

11. APRIL: SV.HELENA, redovnica

                        SV.STANISLAV, škof, mučenec

              SV.GEMA (BISERKA), devica

12. APRIL: SV.JULIJ I., papež

              SV.ZEZON VERONSKI, škof

13. APRIL: SV.IDA, redovnica

               CVETNA NEDELJA

Cvetno nedeljo obhajamo na nedeljo pred veliko nočjo. Tedaj se spominjamo Jezusovega slovesnega vhoda v Jeruzalem in pri bogoslužju se bere pasijon (pripoved o Jezusovem trpljenju) iz evangelija. Pri bogoslužju se blagoslavljajo različne vrste zelenja (oljčne vejice in butare).

14. APRIL: SV.VALERIJAN, TIBURCIJ, MAKSIM, mučenci

                        SV.LAMBERT, škof

15. APRIL: SV.HELENA (JELICA), kneginja

              SV.PATERNIJ, škof

              SV.KRESCENC,mučenec

16. APRIL: SV.BENEDIKT JOŽEF LABRE, spokornik

               SV.BERNARDKA LURŠKA, redovnica

17. APRIL: SV.RUDOLF, mučenec

18. APRIL: SV.EVZEBIJ, škof

              SV.SABINA, red.ustanovljica

19. APRIL: SV.EMA, redovnica

                         SV.LEON IX., papež

               SV.MARCEL CALLO, mučenec

20. APRIL: SV.HILDA, devica

21. APRIL: SV.ANZELM, škof, cerkveni učitelj

               SV.APOLONIJ, mučenec

               SV.KONRAD IZ PARZHAMA, redovnik

22. APRIL: SV.HUGO, škof

               SV.AGAPET (AGAPIT), mučenec

                         SV.LEONID, mučenec

23. APRIL: SV.JURIJ, mučenec, zavetnik Ljubljane

              SV.EGIDIJ ASIŠKI, menih

24. APRIL: SV.FIDELIS SIGMARINGEN, duh. mučenec       

                         SV.MARIJAKLEOPOVA, svetopisemska žena

               SV.HONORIJ, škof

25. APRIL: SV.MARKO, evangelist

               SV.ERMINIJ, opat, škof

               SV.ANJAN, škof

26. APRIL: SV.DOMINIK, redovnik

               SV.ŠTEFAN PERMSKI, škof

                         SV.GREGOR, redovnik

               SV.KLET IN MARCELIN, papeža

27. APRIL: SV.CITA, devica

28. APRIL: SV.VITAL, mučenec

              SV.PETER CHANEL, mučenec

              SV.LUDVIK MONTFORSKI

29. APRIL: SV.KATARINA SIENSKA, cerkvena učiteljica

                       SV.ROBERT FLAMSKI, opat

30. APRIL: SV.PIJ V., papež

              SV.JOŽEF COTTOLEGO, redovnik

              SV.ROZAMUNDA, spokornica                

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante