FILM O ANTONU MARTINU SLOMŠKU

Spoštovani verniki in bralci te internetne strani

Kako sta katoliška vera, slovenski jezik in slovenska kultura bila in sta povezana, nam ravno priča celotno življensko delo našega blaženega A.M. Slomška. Ravno njemu, lavantinskemu škofu, kot višjemu cerkvenemu in duhovnemu predstavniku so bila takrat odprta vrata do avstrijskega cesarja in rimskega papeža, da je lahko uresničil premestitev škofije iz St. Andrä (Šentandraž) v Maribor. Njegova železna volja in sposobnost prepričati ljudi o njegovi zamisli, sta mu pripomogla do tega uspeha. Pa tudi njegova literarna dela mu krasijo celotno življenje, tako da smo vsi Slovenci, verni in neverni, pa tudi drugi, ki občudujejo slomšekovo energijo povabljeni, da se seznanijo z njegovim življenjskim delom, ki bo podano v tem filmskemu spomeniku.

Tako se tudi tukaj iščejo radodarni ljudje, ki bi pripomogli za plačilo tega filma.