Zakaj na koncu molitev rečemo amen?

Beseda „amen“ prihaja iz hebrejščine (hebrejsko amin -tako naj bo) in označuje trdnost, trajnost v materialnem svetu. Od tu je prišel njen pomen na duhovno področje. Zato amen izraža vero, da zaupamo v nekoga. Bogoslužje nas večkrat vabi, da odgovorimo z amen na duhovnikove molitve, da potrdimo, da je to res tako (Tako je, tako bodi). Pri prejemu obhajila na duhovnikove besede „Kristusovo telo“ odgovorimo „Amen“, ki pa tudi pomeni, da verujem. Jezus v evangeliju večkrat pravi (latinsko):“Amen, amen dico vobis - Resnično, resnično, povem vam“. Ta amen prevajamo z resnično povem vam, da bi podkrepili svoje trditve. Knjiga razodetja Jezusa imenuje:„Amen“ to je „zvesta in resnična priča“. (Raz 3,14)