Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska
Župnija Črešnjice - Naša ljuba Gospa rožnovenska

ARHIV ŽE BRANIH SV. MAŠ 2020

Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 24. marec 17:00 Za vse verne duše v vicah
Predvečerna maša   Za spreobrnjenje vseh, ki so se
GOSPODOVEGA OZNANJENJA   Bogu in Cerkvi odtujili v naši
od 25. marca   župniji
Sv. DIONIZIJ PALESTINSKI, muč.    
Sv. SIMON, deček, mučenec    
     
ČETRTEK, 26. marec 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. EVGENIJA, mučenka    
Sv. KASTUL, mučenec    
Sv. LUDGAR, škof    
     
PETEK, 27. marec 17:00 ZA dobro pripravo župljanov
Sv. PEREGRIN, redovnik   na Veliko noč
Sv. GELAZIJ, škof    
     
SOBOTA, 28. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. PROTERIJ, škof   Za duhoviške poklice
Sv. MILADA (MARIJA PRAŠKA)    
Sv. BOJAN, knez    
     
NEDELJA, 29. marec 8:30 Za † Ignaca Podgoršek (obl.)
5. POSTNA NEDELJA   in za Marijo Grm
Sv. ŠTEFAN IX., papež    
    Bralki beril: Marija Čretnik 17:00 KRIŽEV POT
                     Brigita Pristovnik   Prosim pridite
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 17. marec 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. PATRIK, škof, misijonar    
Sv. JEDERT (JERICA), opatinja    
Sv. JOŽEF IZ ARIMATEJE    
     
ČETRTEK, 19. marec 17:00 Za † starše Plešnik, 2
Sv. JOŽEF, Jezusov rednik   brata in za vse pokojne
ZAČETEK TEDNA DRUŽINE   Sodinove
     
PETEK, 20. marec 17:00 Za † Kraljič Terezijo, Jožefa 
Sv. MARTIN IZ BRAGE, škof   in za Joškota
Sv. KUTBERT, opat    
     
SOBOTA, 21. marec 17:00 Za † Evico in Vinka Kračun
Sv. SERAPION, škof, mučenec    
Sv. LUPICIN, opat    
Sv. HUGOLIN, eremit    
     
NEDELJA, 22. marec 8:30 Za † Turk Anico, Jožeta in
4. POSTNA NEDELJA   Srečkota
Sv. LEA, spokornica   Za župljane
Sv. TOMAŽ CARIGRAJSKI, patrarh    
            Bralca beril: Jožica Jošt    
                               Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 10. marec 17:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
40 mučencev iz Armenije   Za vse pokojne Zg. Paušerjeve
Sv. MAKARIJ JERUZALEMSKI, škof   Za † Vinka in Evico Kračun
Sv. SIMPLECIJ, papež    
     
ČETRTEK, 12. marec 17:00 Po namenu (N.C.)
Sv. INOCENC I. , papež    
GREGORJEVO    
     
PETEK,13. marec 17:00 Po namenu (N.C)
Sv. LEANDER SAVIJLJSKI, škof    
Sv. EVFRAZIJA, mučenka    
Sv. KRISTINA, mučenka    
     
SOBOTA, 14. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MATILDA   Za † Slavkota Kraljič
Sv. LEOBON, škof   Za župljane
Sv. PAVLINA, redovnica    
     
NEDELJA, 15. marec 8:30 Za † Laznik Jero, Janeza, Franca,
3. POSTNA NEDELJA   Florjana in Borisa
PAPEŠKA NEDELJA   Za † Podgoršek Amalijo, Rudolfa
       Bralki beril: Marija Čretnik   in Marijo in za zdravje
                        Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 3.marec 17:00 Za † Antona Pečnik
Sv. KUNIGUNDA, kraljica    
Sv. MARIN UND ASTERIJ, mučenca    
Sv. ANZELM FURLANSKI, opat    
     
ČETRTEK, 5. marec 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. HADRIJAN (JADRAN), mučenec    
Sv. JANEZ JOŽEF OD KRIŽA, red.    
     
PETEK, 6.marec 17:00 Za † Roziko Plešnik
Sv. FRIDOLIN, opat    
Sv. KOLETA (NIKA), redovnica    
Sv. MARCIJAN, mučenec    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 7. marec 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. PERPETUA IN FELICITA, mučenki    
Sv. PAVEL, škof    
Sv. TEREZIJA REDI, redov.    
KVATRE    
     
NEDELJA 8. marec 8:30 Za † Marijo Šelih iz Plat
2. POSTNA NEDELJA   Za † Gabrijelo Šega
Sv. JANEZ OD BOGA, red. ust.   KVATERNA NABIRKA ZA
Sv. BEATA (BLAŽENKA), mučenka   BOGOSLOVJE
   Bralca beril:Jožica Jošt    
                    Peter Pristovnik 17:00 KRIŽEV POT
    Pridite molit!
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 25. februar 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. TARAZIJ, carigrajski patrijarh   Za † Marico in Cirila Operčkal
Sv. NESTOR, škof, mučenec   PREDVEČERNA MAŠA PRAZNIKA
    PEPELNICA
    Začetek postnega časa
    STROGI POST V SREDO NA
    PEPELNICO
     
ČETRTEK, 27. februar 17:00 Obletnica za Ano Jelovšek, za
Sv. GABRIJEL ŽMB, redovnik   Vinka in Verico in za Elizabeto
Sv. BAZILIJ IN PROKOPIJ, redovnika   Rančan
     
PETEK, 28. februar 17:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
Sv. ROMAN, opat   Za † Viktorja Smole
Sv. HILARIJ (RADOVAN), papež   Za † župnika Štefana Kušar
Sv. OSVALD, benediktinec    
     
SOBOTA, 29. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Pozor! Prestopni dan   Za † Vinka in Evico Kračun
Sv. ANTONIJA FIRENŠKA    
Sv. DANIJEL BORTTIER, vojaški kurat    
     
NEDELJA 1. marec 8:30 Za † Cito in Franca Kračun
1. POSTNA NEDELJA   in za Marijo in Alfonza
Sv. ALBIN (ZORKO), škof   Operčkal
Sv. EVDOZIJA, mučenka   Za župljane
    Bralki beril: Marija Čretnik    
                     Brigita Pristovnik    
     
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 18. februar 17:00 Za oba zakonca Arnold
Sv. FRANČIŠEK REGIS, duh., mučenec    
Sv. JANEZ PETER NEEL, duhovnik, muč.    
Sv. JANEZ IZ FIESOLE, redovnik    
     
ČETRTEK, 20. februar 17:00 Za duhovnike Žolnir, Žagar,
Sv. SADOT IN PERZIJSKI mučenci   Grajevski in Pinocy
Sv. JACINTA IN FRANČIŠEK MARTO,    
fatimska pastirčka    
Sv. LEON SICILSKI, škof    
     
PETEK, 21. februar 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. PETER DAMIANI, škof   Po namenu (NC)
Sv. MARIJA DOMINICI, redovnica    
Sv. IRENA (MIRA) RIMSKA    
     
SOBOTA, 22. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
SEDEŽ APOSTOLAPETRA   Za † Francija Ambrož, starše
Sv. MARJETA KORTONSKA, spokornica   in za stare starše
     
NEDELJA, 23. februar 8:30 Za † Ribič Pavliko in Jožeta 
7. NEDELJA MED LETOM   in Slavico 
Sv. POLIKARP, škof, mučenec   Za † Marijo in dva Jožeta
    Bralca beril: Jožica Jošt   Črešnar
                      Peter Pristovnik   Za župljane
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 11. februar 17:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
LURŠKA MATI BOŽJA   Za † Vinka in Evico Kračun
Sv. BENEDIKT ANIANSKI, opat    
Sv. SATURNIN in VIKTORIJA, mučenca    
Svetovni dan bolnikov    
     
ČETRTEK, 13. februar 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. JORDAN SAŠKI, redovnik   Po namenu (NC)
Sv. GILBERT, škof    
     
PETEK; 14. februar 17:00 Za † Manfreda Rosenkranz
Sv. VALENTIN (ZDRAVKO), duh. mučen.   Po namenu (NC)
Sv. ELEVKADIJ, škof    
Sv. VINCENC VILAR DAVID, mučenec    
     
SOBOTA, 15. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. KLAVDIJ, redovnik   Za † Jožeta Suholežnik
Sv. GEORGIJA (JURKA)    
     
NEDELJA, 16. februar 8:30 Za † Roziko in Ivana 
6. NEDELJA MED LETOM   Pšeničnik
Sv. JULIJANA KOPRSKA, mučenka   Za družino Keblič, brate in
Sv. ONEZIM, škof, mučenec   sestre in za Silvo Grobelnik
   Bralki beril: Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 4. februar 17:00 Po namenu
Sv. ANSGAR (OSKAR), škof    
Sv. JOŽEF LEONIŠKI, misijonar    
Sv. JANEZ BRITTO, jezuit, mučenec    
     
ČETRTEK, 6. februar 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. PAVEL MIKI, duhovnik in drugi   Po namenu (NC)
japonski mučenci    
Sv. AMAND (LJUBO), škof    
Sv. DOROTEJA, mučenka    
     
PETEK, 7. februar 17:00 Za † Jožeta Suholežnik
Sv. NIVARD, redovnik    
Sv. RIHARD, kralj    
Sv. ROZALIJA RENDU, redovnica    
PRVI PETEK    
     
SOBOTA, 8. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. HIERONIM EMILIJANI, red. ust.   Za † Marijo , Antona in Franca
    Kline
     
NEDELJA, 9. februar 8:30 Za † Cirilo in Friderika
5. NEDELJA MED LETOM   Podgoršek
Sv. APOLONIJA (POLONA); mučenka   Za župljane
Sv. NIKEFOR, mučenec    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                        Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 28. januar 17:00 Za † Wernerja Gottwalz
Sv. Tomaž Akvinski, duhovnik   Za † Margareto in Marianno
Sv. Janez Galski, duhovnik   Schwara in
Sv. JULIJAN KASTILJSKI, škof   za † Charlotte Wolf
    Po namenu (NC)
     
ČETRTEK, 30. januar 17:00 Za † Marijo Šelih iz Plat
Sv. Martina, mučenka   (osmi dan)
Sv. PETER BOLGARSKI, menih    
     
PETEK, 31. januar 17:00 Za † Jožeta Suholežnik
Sv. JANEZ BOSKO, duhovnik,    
ustan. Salezijancev    
Sklep meseca    
     
SOBOTA, 1. februar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. BRIGITA IRSKA, opatinja   Za † Vinka in Evico Kračun
Sv. SEVER, škof   in za Franca Kračun
     
NEDELJA, 2. februar 8:30 Za družine Kraljič, Oprčkal,
JEZUSOVO DAROVANJE   Gobec in Božnik
SVEČNICA   Za župljane
    Bralki beril: Marija Čretnik   PRED MAŠO BLAGOSLOV SVEČ
                     Brigita Pristovnik   PO MAŠI Blagoslov Sv. BLAŽA
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 21. januar 17:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
Sv. AGNES (NEŽA), mučenka   Za † Viktorja Smole
Sv. EPIFANIJ PAVIJSKI, škof   Za † Jožeta Suholežnik
     
ČETRTEK, 23. januar 17:00 Za † Vinka, Evico in Franca
Sv. HENRIK SUZO, dominikanec   Kračun
Sv. IDEFONS, škof    
     
PETEK, 24. januar 17:00 Po namenu (N.C.)
Sv. FRANČIŠEK SALEŠKI, škof   Po namenu (S)
Sv. FELICIJAN, škof, mučenec    
Sv. JANEZ GROOVE, mučenec    
     
SOBOTA, 25. januar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
SPREOBRNITEV APOSTOLA PAVLA   Za † Vinka in Evico Kračun
    Po namenu (N.C.)
     
NEDELJA, 26. januar 8:30 Za žive in mrtve družine
3. NEDELJA MED LETOM   Kraljič in Oprčkal
Sv. TIMOTEJ IN TIT, škofa   Za župljane
NEDELJA SVETEGA PISMA    
       Bralca beril: Jožica Jošt    
                         Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
TOREK, 14. januar 17:00 Za † Vinka in Evico Kračun 
Sv. ODON (OTON), prior v Jurkloštru   Po namenu (S)
Sv. SAVA, škof    
     
ČETRTEK, 16. januar 17:00 Po namenu (N.C)
Sv. BERERD in drugi maroški muč.    
Sv. HONORAT, škof    
     
PETEK, 17. januar 17:00 Za † Franca Kračun
Sv. ANTON (ZVONKO), opat   Po namenu (N.C)
Sv. SULPICIJ, nadškof    
     
SOBOTA, 18. januar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. MARJETA OGRSKA, kneginja   Za † Marijo Lajhar
Sv. JAKOB HILARIJ COSAN, redov. muč.   Po namenu (S)
Začetek molitev za edinost kristj.   Po namenu (N.C.)
     
NEDELJA, 19. januar 8:30 Za † Vinka in Evico Kračun
2. NEDELJA MED LETOM   Za župljane
NEDELJA VERSKEGA TISKA    
Bl. slov. FRIDERIK IRENEJ BARAGA,    
škof, misjonar    
    Bralki beril:Marija Čretnik    
                    Brigita Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
PONEDELJEK, 6. januar 8:30 Za † Vinka, Evico in Franca
GOSPODOVO RAZGLAŠENJE-   Kračun
Sv. TRIJE KRALJI GAŠPER, MELHIOR   Za župljane
(MIHA), BOLTEŽAR    
     
TOREK, 7. januar 17:00 PRI FATIMSKI CERKVICI
Sv. VALENTIN (ZDRAVKO), škof   Za † Ano in Štefana Božnik
    Za † Viktorja Smole
     
ČETRTEK, 9. januar 17:00 Po namenu (K)
Sv. PIJ X., papež    
Sv. ANDREJ CORSINI, škof    
     
PETEK, 10. januar 17:00 Po namenu (N.C)
Sv. GREGOR NIŠKI, škof    
Sv. VILJEM, škof    
     
SOBOTA, 11. januar 17:00 NEDELJSKA MAŠA
Sv. PAVLIN OGLEJSKI, škof   Po Namenu (N.C)
Sv. SALVIJ, mučenec    
     
NEDELJA, 12. januar 8:30 Za † Frančiško in Alojza
JEZUSOV KRST   Slemenšek iz Borovja
Sv. TATJANA (TANJA), mučenka   Za župljane
Sv. BENEDIKT BISCOP, škof    
      Bralca beril: Jožica Jošt    
                         Peter Pristovnik    
Datum Ura Sv. maša
     
SREDA, 1. januar 9:00 Za božji blagoslov in varstvo
MARIJA, SVETA MATI BOŽJA   v letu 2020
NOVO LETO-DAN MIRU   Za † Franca Vidali
ZAČETEK TEDNA VERSKEGA   Za župljane
TISKA    
Bralec beril: Peter Pristovnik    
     
NEDELJA, 5. januar 8:30 Za † Jožeta Suholežnik
2. NEDELJA PO BOŽIČU   Po namenu (K)
Sv. JANEZ NEPOMUK NEUMANN,    BOŽIČNI KONCERT: MOŠKI PEVSKI ZBOR
     Bralca beril: Marija Čretnik   "PD ANTON BEZENŠEK" 
                       Brigita Pristovnik   FRANKOLOVO poje med sv. mašo.
     
Druckversion Druckversion | Sitemap
© Stanislav Stante